אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל תתנו לדמי הניהול להקטין לכם את הפנסיה צילום: shutterstock

אל תתנו לדמי הניהול להקטין לכם את הפנסיה

החיסכון לפנסיה נתפס על ידי העובדים הצעירים כעול מיותר על הנטו אבל השקעה של מעט זמן ומחשבה יכולה להבטיח חיסכון משמעותי. זה הזמן לחשב מסלול משתלם!

21.05.2017, 11:17 | בשיתוף Wobi
עבור עובדים צעירים רבים היציאה לפנסיה נראית כמו מדע בדיוני. קחו לדוגמא סטודנט צעיר, בשנות העשרים לחייו, שסיים זה עתה תואר ראשון ומתחיל את הקריירה. המעסיק מפריש עבורו כספים לפנסיה בצורה מסודרת ועקבית.

אותו סטודנט מקבל מידי חודש את תלוש השכר ובו פירוט על גובה ההפרשה לפנסיה. כאן לרב יעצור הסטודנט ויתעצבן על המערכת שלוקחת ממנו כסף. כאן לרוב גם תיעצר ההתעניינות שלו, כי מה בוער... לך תטפל עכשיו במשהו שנמצא מעבר להרי החושך, וישמש אותך רק בעוד כמה עשרות שנים.


וזו בדיוק הטעות הגדולה שתעלה לו עשרות, ואולי אף מאות אלפי שקלים. למה? כי ככל שהוא, וכל אחד מאתנו, נקדים ונטפל בדמי הניהול שאנחנו משלמים, נחסוך סכומים משמעותיים.


בניגוד לעבר, כיום העובדים מחליפים מקומות עבודה בכל מספר שנים ורבים צוברים, בשל המעברים התכופים,חסכונות ביותר מחברת ביטוח אחת. חיסכון זה, גובה מהעובדים מחיר יקר, שכן כל קרן פנסיה גובה את דמי הניהול שלה. התנהלות נכונה ומיקוח יכולים לחסוך את התשלום הכפול.

על מנת לנהל את החיסכון ביעילות ולשלם כמה שפחות עמלות יש להכיר את המושגים השונים כבר בגיל צעיר. גם אם בדרך מחליפים מספר מקומות עבודה ואפילו קריירות. החיסכון הוא עמוד השדרה הפיננסי ביום הפרישה ויש לדאוג לו באופן תמידי.

מנהלים את הפנסיה גם במובייל , צילום: shutterstock מנהלים את הפנסיה גם במובייל | צילום: shutterstock מנהלים את הפנסיה גם במובייל , צילום: shutterstock

דמי הניהול והחיסכון שלכם
דמי הניהול הנגבים על ידי מנהלי החסכונות לפנסיה מתחלקים לשניים: דמי ניהול על הפקדות שוטפות בגובה של עד 6% מן ההפקדה. ודמי ניהול על הצבירה נגבים על סך הכסף שנצבר בחסכון הפנסיוני עד לגובה של 0.5% מהחיסכון, מדי שנה.

באיזה שלב של החיסכון אתם נמצאים?
במידה וזו תחילת דרככם כחוסכים חשוב לשים לב בעיקר לדמי הניהול על ההפקדות השוטפות. הסיבה פשוטה: כרגע, עקב גילכם הצעיר, לא נצבר סכום משמעותי לחסכון ולכן דמי הניהול האבסולוטיים על הצבירה יהיו נמוכים מאוד. דמי הניהול השוטפים נגבים כאן ועכשיו, מהמשכורת החודשית, וללא קשר לסכום הצבירה. לכן מומלץ כבר בתחילת הקריירה להקפיד במיוחד על כך שדמי הניהול השוטפים בקרן הנבחרת יהיו נמוכים ככל האפשר.

במידה והחיסכון לפנסיה נמשך למעלה מחמש שנים, יש לשים לב גם לגובה דמי הניהול הנגבים על הצבירה. זאת משום שכבר נחסך סכום משמעותי ולכן הסכום הנגבה אחת לשנה משמעותי יותר ויותר.

אל תתביישו להתמקח
לעיתים, כאשר באים לקבל שירות מגוף גדול ומאורגן, כחברת ביטוח, נראה כי אין מקום להתמקח וכי התנאים שהוצגו על ידי החברה קשיחים ולא ניתנים לשינוי.
אז זהו, שלא. הגופים המנהלים את החסכונות שלנו שמחים לגייס לקוחות ולא אחת יסכימו להוריד בדמי הניהול במטרה להעביר אתכם אליהם וליהנות מדמי הניהול אותם תשלמו במרוצת השנים.

מתחילים מהתחלה
 לפני שיוצאים לדרך יש להבין מהו הסטטוס שלנו כרגע ומהו הסכום שהצלחנו לצבור עד עתה בחיסכון הפנסיוני. כיום קיימים מנועי השוואה פנסיוניים , דוגמת אתר Wobi שבאמצעותו ניתן לברר בחינם ובאופן מלא את הסטטוס הפנסיוני שלכם, בדרך פשוטה וידידותית.

באמצעות רישום לאתר תגלו היכן יש לכם חסכונות פנסיוניים, מהם הסכומים אותם צברתם בכל אחת מהקרנות ומהם דמי הניהול שאתם משלמים בכל קרן. נתונים אלה יסייעו לכם להבין אחת ולתמיד מי מנהל את כספכם, כמה זה עולה לכם וכמה יעלה לכם עד פרישתכם לפנסיה. האתר מאפשר גם להתקדם הלאה ובמידה והן רלוונטיות יציע לכם קרנות שהן זהות לחלוטין במאפייניהן לקרן שבה אתם חוסכים, אך מציעות דמי ניהול נמוכים בהרבה, וחיסכון של עשרות או מאות אלפי שקלים עבורכם. כך תוכלו להיות בטוחים שיש לכם חיסון פנסיוני מכובד, שיאפשר לכם לשמר רמת חיים גבוהה גם עם הפרישה לגמלאות, אך דמי הניהול שאתם משלמים בגינו, הם נמוכים והגיוניים. כדאי לבדוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות