אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר: ילדות שמשחקות כדורגל הן בעלות ביטחון עצמי גבוה יותר צילום: איי אף פי

סקר: ילדות שמשחקות כדורגל הן בעלות ביטחון עצמי גבוה יותר

סקר שבו השתתפו 4,000 בנות אישר את הטענה כי בנות עשרה שמשחקות כדורגל נהנות מביטחון עצמי גבוה יותר. הסקר גם מצא כי לכדורגל יש השפעה חיובית גדולה יותר על הביטחון של בנות עשרה מאשר ענפי ספורט פופולאריים אחרים

21.05.2017, 13:50 | שירות כלכליסט

סקר שבו השתתפו 4,000 בנות אישר את הטענה כי בנות עשרה שמשחקות כדורגל נהנות מביטחון עצמי גבוה יותר. יתרה מזו, הסקר מצא כי לכדורגל יש השפעה חיובית גדולה יותר על הביטחון של בנות עשרה מאשר ענפי ספורט פופולאריים אחרים.

קראו עוד בכלכליסט

80% מבנות העשרה מפגינות יותר ביטחון הודות לכך שהן משחקות בקבוצת כדורגל לעומת 74% מהבנות ששיחקו בספורט אחר, צילום: איי אף פי 80% מבנות העשרה מפגינות יותר ביטחון הודות לכך שהן משחקות בקבוצת כדורגל לעומת 74% מהבנות ששיחקו בספורט אחר | צילום: איי אף פי 80% מבנות העשרה מפגינות יותר ביטחון הודות לכך שהן משחקות בקבוצת כדורגל לעומת 74% מהבנות ששיחקו בספורט אחר, צילום: איי אף פי

אופ"א ערכה את הסקר, הגדול ביותר מסוגו, שנועד לחקור את ההשפעה שיש לכדורגל על מצבן הפסיכולוגי והרגשי של בנות ובחורות צעירות באירופה. המחקר הביא בחשבון את ההשפעה של הכדורגל על הביטחון העצמי, ההערכה העצמית, הרווחה הכללית, תחושת האחדות, מוטיבציה וכישורי חיים, והשווה בין התוצאות שהתקבלו בכדורגל לענפי ספורט פופולאריים אחרים. הנתונים נאספו בשש מדינות: דנמרק, אנגליה, גרמניה, ספרד, פולין וטורקיה. הנתונים נאספו מ-4,128 נערות בגילאי 13 ומעלה.

המחקר הצביע על כך שעל אף שכדורגל הנשים נמצא בשלבים שונים של פיתוח ברחבי אירופה, ישנם קווי דמיון רבים בכל הקשור להשפעה על הביטחון העצמי.

הגורם המרכזי הוא שלא משנה היכן הן חיות ובאיזו רמה הן משחקות, בנות שמשחקות כדורגל הן בעלות ביטחון עצמי גבוה לעומת בנות שלא משתתפות בשום ספורט. מעבר לכך, בנות המשחקות כדורגל הן בעלות ביטחון עצמי גבוה יותר מאשר בנות המשחקות בענפי ספורט אחרות.

ממצאים בולטים:

80% מבנות העשרה מפגינות יותר ביטחון הודות לכך שהן משחקות בקבוצת כדורגל לעומת 74% מהבנות ששיחקו בספורט אחר.

54% משחקניות הכדורגל הצעירות הסכימו במידה רבה עם הצהרה "אני פחות מוטרדת ממה שאחרים חושבים עליי כתוצאה מהספורט", זאת לעומת 41% מהבנות שמשחקות בספורט אחר.

58% מהבחורות בגילאי 13-17 שמשחקות כדורגל הודו כי התגברו על היעדר ביטחון עצמו בזכות המשחק, זאת לעומת 51% מהבנות שמשחקות בספורט אחר.

לסיכום, המחקר מספק כמה תובנות מעודדות לגבי הכדורגל, ספורט שצפוי לצמוח ברחבי אירופה בשנים הבאות.

"המחקר הזה מצביע על כך שלבנות שמשחקות כדורגל יש ביטחון עצמי גבוה יותר מאשר בנות שלא משחקות", הגיבה נדין קסלר, יועצת לאופ"א בנושא כדורגל נשים. "מניסיוני האישי, איני יכולה להדגיש מספיק את החשיבות של זה כשמתבגרים. אני בטוחה שנוכל לשנות את התפיסה ולהפוך נערות שמשחקות כדורגל לקוליות. אם נצליח לעשות זאת, נוכל לעמוד ביעד שלנו להפוך את הכדורגל לספורט מספר 1 עבור נערות ברחבי אירופה".

מאז שאופ"א השיקה את תכנית פיתוח כדורגל הנשים ב-2010, המשחק התרחב בכל הרמות באירופה. מרבית החברות באופ"א אף משקיעות יותר אנרגיה ומשאבים במשחק, וכדורגל הנשים הבכיר השתפר משמעותית. הקיץ ישתתפו לראשונה 16 נבחרות טורניר יורו לנשים שיתקיים בהולנד.

ב-1 ביוני, אופ"א תשיק את קמפיין 'Together #WePlayStrong', יוזמה פורצת דרך שמטרתה להפוך את הכדורגל הספורט המוביל מבחינת השתתפות בנות ונשים באירופה יד 2022.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות