אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמ"ס: שיעור האבטלה באפריל עמד על 4.4% צילום: שאול גולן

הלמ"ס: שיעור האבטלה באפריל עמד על 4.4%

מדובר בעלייה של עשירית האחוז לעומת מרץ. מספר המובטלים באפריל עמד על 174 אלף איש

22.05.2017, 13:28 | מיקי פלד

שיעור האבטלה עמד באפריל על 4.4%, עלייה של עשירית האחוז לעומת מרץ, כך פרסמה עתה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מספר המובטלים עמד באפריל על 174 אלף איש.

למרות העלייה, עדיין מדובר על שוק תעסוקה חזק מאוד. לפן החיובי אפשר להוסיף את העלייה בשיעור ההשתתפות בכח העבודה (העובדים ומחפשי העבודה המובטלים ביחס לכלל האוכלוסיה) שעלה גם הוא בעשירית האחוז ל64%. בנוסף, מספרם של המועסקים שעבדו במשרה מלאה (אותה הלמ"ס מגדירה כ-35 שעות בשבוע ומעלה) עלה ב-3% (תוספת של 75 אלף עובדים) ומספרם של המועסקים במשרה חלקית ירד ב-1% (ירידה של 10 אלף איש).

מובטלים בשירות התעסוקה, צילום: שאול גולן מובטלים בשירות התעסוקה | צילום: שאול גולן מובטלים בשירות התעסוקה, צילום: שאול גולן

לנתון החיובי הזה אפשר להוסיף גם את הגידול במספר המשרות הפנויות, אותו פרסמה היום הלמ"ס. בחודשים פברואר-אפריל עלה מספר המשרות הפנויות שמחפשים מעסיקים לאייש ב-8.5% (בחישוב שנתי) לעומת נובמבר-ינואר, שגם בהם נרשמה עלייה של 8.9% לעומת החודשים הקודמים. הנתונים מלמדים כי הממוצע החודשי של המשרות הפנויות של מהנדסים בתחומים השונים עמד על 6,900, כאשר 3,921 מהן היו של מפתחי תוכנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות