אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורבוטק: קיבלנו דרישת תשלום מס בהיקף של 207 מיליון שקל צילום: אשר לוי

אורבוטק: קיבלנו דרישת תשלום מס בהיקף של 207 מיליון שקל

חברת האלקטרוניקה מדווחת ל-SEC כי רשות המסים פשטה על משרדי החברה ביבנה והחלה בחקירה פלילית נגדה בחשד לתכנוני מס; באורבוטק מציינים כי הם משתפים פעולה עם החקירה; המניה מאבדת 15% בוול סטריט

22.05.2017, 17:54 | ניר טל

מניית חברת אורבוטק, המפתחת מערכות ייצור ובדיקה לתעשיית האלקטרוניקה, צונחת בלמעלה מ-13% עם פתיחת המסחר בניו יורק ברקע לדיווח על חקירה פלילית של רשות המסים הישראלית ודרישת מס שקיבלה ממנה על סך 207 מיליון שקל (58 מיליון דולר), כך על פי דיווח של החברה לרשות ני"ע האמריקנית (SEC) בשעות האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

עוד עולה מהדיווח כי רשות המסים פשטה על משרדי החברה שביבנה במסגרת החקירה נגדה, ובין היתר החלה בתשאול של עובדים והחרמת מסמכים. בחברה מציינים כי משתפים פעולה עם החקירה.

על פי הדיווח, החקירה הפלילית מיוחסת לחשדות של רשות המסים בנוגע לתכנוני מס שביצעה החברה בגין השנים 2012-2014, ואולי אף לפני, נוסח הדיווח. בחברה מציינים כי דיווחו בעבר כי רשות המסים ביצעה ביקורת בתוצאות החברה לשנים אלו אך מבחינתם הם פעלו בהתאם בתקופה המדוברת.

עוד מוסיפים באורבוטק כי בהסתמך על חוות הדעת של יועצי המס בחברה, היא מחזיקה בטענות חזקות מספיק להתמודדות עם טענותיה של רשות המסים.

מאורבוטק נמסר בתגובה: "לאורבוטק מחלוקת מקצועית ועקרונית עם רשות המסים בנוגע למספר סוגיות מיסוי, אשר יישום עמדת רשות המסים לגביהן עלול לגרור את החברה להוצאה כספית גדולה ובלתי מוצדקת, וזאת תוך התעלמות מעמדות מקצועיות מקובלות ומגורמים רבים הנוגעים להיותה של אורבוטק חברה גלובאלית הפועלת במדינות רבות, במקביל למחויבותה הבלתי מסוייגת למשק הישראלי. החברה פעלה לאורך התקופה המדוברת בהתאם לדין ולפרקטיקה בתעשייה בארץ ובעולם וככל שנדרשה לכך, גם על-פי חוות דעת של מומחי מס, ומשכך, החברה בטוחה בעמדותיה וביישום מדיניותה כפועל יוצא מכך והכל כפי שמתבטא בתוצאות הכספיות של החברה לאורך השנים הרלוונטיות. בכוונת החברה לערער על שומת המס ולמצות את כל האמצעים העומדים לרשותה".

מפעל אורבוטק ביבנה
מפעל אורבוטק ביבנה צילום: טל שחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
משה אשר רודף כותרות
משה אשר הוא הבבואה של השירות הציבורי בישראל כישלון בכל רמ״ח אבריו קחו את תמונתו שמתנוססת בכל כתבה תתמקדו בה היטב זה האיש שעולה לאזרחי המדינה מאות מליונים בשנה!!! תוצאה של חובבנות , חוסר יכולת ועליבות נפש מבקר המדינה הגדיר אותו היטב היטב בארבע !! השנים האחרונות ״כישלון ניהולי״ צדקו ראש הממשלה ושר האוצר דאז שהתנגדו למינוי , זה התאפשר רק בזכות עוד מופע אימה של בג״צ שאישר את המינוי והשאיר את המדינה כולה חשופה לאחת החרפות הגדולות של המינויים הציבורים מאז ומעולם.
רו״ח ועו״ד  |  23.05.17