אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיה ליקוורניק מועמדת לניהול רשות החברות במקום אורי יוגב צילום: תומי הרפז

בלעדי לכלכליסט

מיה ליקוורניק מועמדת לניהול רשות החברות במקום אורי יוגב

ליקוורניק פרשה לאחרונה מעיסוק בעריכת דין. בראיון ל"כלכליסט" בינואר אמרה: " אני רואה את עצמי מנכ"לית של משרד ממשלתי"

23.05.2017, 07:08 | גולן חזני

עורכת הדין מיה ליקוורניק, שפרשה בתחילת השנה מעיסוק בעריכת דין, מועמדת לתפקיד מנהל רשות החברות במקומו של אורי יוגב. ל"כלכליסט" נודע כי מועמדותה של ליקוורניק הוצגה בפני בכירי האוצר שהפנו אותה לוועדת האיתור. זו תבחר מחליף ליוגב, שיסיים את תפקידו בספטמבר הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

ליקוורניק (60) היתה מהשותפים הבכירים בפירמת מיתר, לשם, ליקוורניק, גבע ושות', משרדי עורכי הדין הגדול בארץ. בין היתר, טיפלה ליקוורניק כעורכת דין בליווי גזית גלוב במיזוג החברה־הבת אקוויטי וואן עם חברת ריג'נסי בעסקה של יותר מ־12 מיליארד דולר; בעבודה עם מזרחי טפחות בכל הנוגע לתיגמול; בליווי אקס ליבריס בארבע העסקאות שבהן נמכרה; ובליווי הקרן האמריקאית פרנסיסקו פרטנרס, שקנתה בישראל בשנים האחרונות חברות בכמיליארד דולר.

בראיון פרישה ל"כלכליסט" שנערך בינואר השנה, אמרה ליקוורניק כי "אני רואה את עצמי מנכ"לית של משרד ממשלתי, או בתפקידים בכירים במגזר השלישי, באוניברסיטאות, בבתי חולים, כל האן.ג'י.או'ז הגדולים בארץ שלא מנוהלים כמו שצריך או מנוהלים בידי האנשים הלא נכונים. אני חושבת שאני טובה בצמתים של ניהול־פוליטיקה־רגולציה".

מיה ליקוורניק. ממקימות המשרד הגדול בישראל, צילום: תומי הרפז מיה ליקוורניק. ממקימות המשרד הגדול בישראל | צילום: תומי הרפז מיה ליקוורניק. ממקימות המשרד הגדול בישראל, צילום: תומי הרפז

גם מיכל הלפרין, שמונתה לפני כשנה לממונה על הגבלים עסקיים, עבדה כעורכת דין בפירמה של ליקוורניק. בנוסף, השנה מונה בן גילה של ליקוורניק רוני חזקיהו לתפקיד החשב הכללי, לאור נטייתו של שר האוצר משה כחלון לבחור מועמדים בעלי ניסיון.

למרות שיוגב נקלע לעימותים חוזרים ונשנים עם כחלון, הוא הצליח לסיים את הקדנציה. עם זאת, הוא לא הצליח להוביל שום רפורמה משמעותית מאילו שביקש לקדם בשנתיים האחרונות. מנהל רשות החברות הבא יידרש לטפל בהפרטה של מספר חברות ממשלתיות גדולות ביניהן התעשיה האווירית, הדואר נמלי אשדוד וחיפה, ובראשן תעש, שההפרטה שלה הובלה על ידי יוגב אבל נעצרה על ידי כחלון והחשבת הכללית לשעבר מיכל עבאדי־בויאנג'ו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
משרד מיתר-ליקוורניק-גבע עבד עם רפי מאור יו"ר דירקטוריון התע"א האיש של חיים כץ
משרד מיתר-ליקוורניק-גבע עבד עם רפי מאור יו"ר דירקטוריון התע"א לשעבר, שתמך בהארכת העסקת ח"כ חיים כץ מעבר לגיל הפנסיה בנובמבר 2014, כולל הארכת כהונתו כמזכיר ארגון עובדי התע"א - וזאת בניגוד לדעת אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות. התוצאה: השר חיים כץ ניצל בפעם השלישית, בקדנציה הנוכחית, את מעמדו בתע"א לצורך קידומו הפוליטי בפריימריס הליכוד. מבקר המדינה יוסף שפירא כתב על כך דו"ח חריף, והשאלה: האם רשות חברות "אוהדת" תאפשר לשר חיים כץ לנצל לטובתו את השפעתו הקיימת עדיין על התע"א גם בפריימריס הבאים בליכוד.
שוב השר חיים כץ  |  25.05.17
לכל התגובות