אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחרות מהלואו־קוסט מחקה 600 משרות בקאתיי פסיפיק צילום: אי פי איי

התחרות מהלואו־קוסט מחקה 600 משרות בקאתיי פסיפיק

חברת התעופה הבינלאומית הגדולה באסיה נכנסה להליך ההבראה המקיף ביותר שלה זה 20 שנה

22.05.2017, 20:57 | בלומברג

קאתיי פסיפיק, חברת התעופה הבינלאומית הגדולה באסיה, הודיעה היום (ב') כי תפטר 600 עובדים בהונג קונג במסגרת מהלך ההבראה המקיף ביותר שלה זה 20 שנה.

עיקר מהלך הפיטורים יושלם עד לסוף 2017 - כך בהודעת החברה. הקיצוצים ישפיעו על 190 משרות ניהוליות, המייצגות 25% מדרג זה. כן יימחקו 200 משרות בדרגים הנמוכים. טייסים ודיילים לא ייכללו בסבב הפיטורים. קאתיי והחברות־הבנות שלה העסיקו 33 אלף בני אדם נכון ליוני 2016.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

למרות הביקושים הגואים לטיסות באסיה, חברות הפרימיום קאתיי פסיפיק וסינגפור איירליינס נמצאות בתחרות קשה מול חברות הלואו־קוסט, כמו גם חברות מסין וחברות מהמזה"ת, בהן אמירטס. בשבוע שעבר דיווחה סינגפור איירליינס על הפסד לא צפוי והודיעה כי תבצע "בחינה נרחבת" של עסקיה.

"כדי לשרוד, הם צריכים לשלוט בעלויות. וזו ההתחלה", אמר נדרו לי, אנליסט בג'פריס בהונג קונג, בהתייחסו לקאתיי. בעקבות הודעת הפיטורים עלתה מניית החברה ב־2.3% במסחר בהונג קונג, ל־11.58 דולר הונג קונגי.

קאתיי נמצאת בעיצומה של תוכנית הבראה בת שלוש שנים, זאת לאחר שדיווחה ב־2016 על הפסד שנתי ראשון בשמונה שנים, בין השאר בגלל גידור מחירי דלק שהשתבש. "נאלצנו לבצע החלטות קשות אבל הכרחיות למען עתיד העסקים והלקוחות שלנו", אמר רופרט הוג, מנכ"ל החברה, שהחל את כהונתו ב־1 במאי. היעד של קאתיי הוא חיסכון של כ־30% בהוצאות בעקבות קיצוץ המשרות. גורם רשמי באייר צ'יינה, שבבעלותה 30% מקאתיי, אמר במרץ האחרון כי החברה תחסוך מעל 514 מיליון דולר בעלויות בשלוש השנים הבאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות