אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראלי בביטקוין לא עוצר: חצה הלילה את רף ה-2,200 דולר למטבע צילום: בלומברג

הראלי בביטקוין לא עוצר: חצה הלילה את רף ה-2,200 דולר למטבע

בבורסת Bitstamp נסחר כעת המטבע הווירטואלי תמורת 2,185 דולרים, כאשר שווי השוק של כל מטבעות הביטקוין בשוק עומד על 35.6 מיליארד דולר

23.05.2017, 08:38 | גיל קליאן

הראלי של הביטקוין לא עוצר לרגע. הלילה (ג') נגע הביטקוין בשווי של 2,289 דולר, וקבע שוב רמת שיא. בתחילת החודש עוד נסחר הביטקוין ברמות של כ-1,400 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

נכון לעכשיו נסחר הבטקוין באזור ה-2,200 דולר. בבורסת Bitstamp נסחר כעת המטבע הווירטואלי תמורת 2,185 דולרים, כאשר שווי השוק של כל מטבעות הביטקוין בשוק עומד על 35.6 מיליארד דולר. מחזור העסקאות ב-24 השעות האחרונות עומד על 980 מיליון דולר, כאשר עיקר המסחר מגיע מארה"ב ויפן.

העניין היפני ההולך וגובר במטבע מגיע לאחר שהשלטונות ביפן קיבלו אותו כצורת תשלום לגיטימית. עם זאת, ככל שהראלי מתחילת ממשיך ומתגבר, תופס הביטקוין תשומת לב של משקיעים וספקולנטים מכל העולם. כמו כן, הביטקוין ידוע כמטבע מתחזק בתקופה של אי ודאות פוליטית - כך שהאווירה הנוכחית סביב הנשיא טראמפ בארה"ב רק מספקת לו רוח גבית.

ביטקוין מציג כרגע את השווי הגבוה ביותר מבין המטבעות הווירטואליים המוצפנים (Crypto Currency), אך גם מטבעות מקבילים כמו את'ריום וריפל הראו תשואות מרשימות אף יותר. מטבעות אלה נסחרים במחירים נמוכים יותר, וכך מספקים נקודת כניסה קלה יותר למשקיעים. כמו כן, אותם משקיעים מהמרים כי המטבעות המקבילים לביטקוין יציגו תשואה גבוהה יותר.

בעבר כבר ידע הביטקוין תקופות של זינוק חד למעלה, שהסתיימו לרוב בקריסה ומפח נפש למשקיעים. קרל לודוויג תיל, בכיר בבנק המרכזי הגרמני צוטט לאחרונה כשהוא מזהיר את המשקיעים שלא לרכוש ביטקוין. לודוויג תיל התנגד להגדרת הביטקוין כמטבע. "ביטקוין הוא אמצעי לסחר חליפין שאינו מונפק על ידי בנק מרכזי, אלא על ידי שחקנים לא מזוהים. אני לא רואה אותו כמטבע. אם אתם חושבים שביטקוין יהיה בטוח כמו יורו או דולר - אתם צריכים לקחת על זה אחריות. אני יכול רק להזהיר אנשים לא לעשות שימוש בביטקוין".

ביטקוין, צילום: בלומברג ביטקוין | צילום: בלומברג ביטקוין, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
לא רק מטבעות מבוזרים
העניין ההולך ותופס תאוצה בביטקויין ודומיו אינו מבוסס רק על העברת כסף בצורה נוחה,מהירה ויותר בטוחה אלא על הבלוקציין שזו ליבה של המערכת המבוזרת וטומן בחובו אפשרויות לפיתוחים חדשים על ידי חברות ענק כמו מיקרוסופט,דל,יבמ והרבה נוספות.ביטקויין ודומיו מאפשרים מהפכה אמיתית בתחום האינטרנט כמו שהכרנו אותו עד היום.המטבעות הראשונים ש"יצקו" לתוכם ערך טכנולוגי אמיתי ומוכח כדוגמת (ETH,RIPPLE) הם המטבעות שיתפוצצו כלפי מעלה ורמז דק: זה כבר פה ומתחיל באמצע יוני.בהצלחה לכל המתעשרים החדשים.
Aviv  |  23.05.17
2.
גיל - תפסיק בבקשה לצטט את לודוויג תיל
הוא אמר משפט מפגר לא נכון שסתם אתה גורר על פני כל עדכון ביטקואין. הביטקואין הוא השקעה מדהימה לטווחים קצרים וארוכים שכבר הוכיחה את עצמה שוב ושוב. לודוויג תיל האידיוט הזה שאתה מצטט שוב ושוב בסוף כתבות שלך שמרן מיושן שלא מבין כלום מהחיים שלו ומהעתיד, אז שילך לקנות עוד נפט.... טוב תעשה אם פשוט תוסיף קישור ל BLOCKCHAIN.INFO ותלמד קוראים איך לפתוח ארנק ולהצטרף למיליונרים החדשים.
אודי  |  23.05.17