אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל המדד: הרווח הנקי של מיטב דש ברבעון הראשון קפא על 26 מיליון שקל צילום: ישראל הדרי

בגלל המדד: הרווח הנקי של מיטב דש ברבעון הראשון קפא על 26 מיליון שקל

הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2017 זהה לרבעון המקביל למרות עליה של 22% בהכנסות, בעיקר בגלל עלייה בהוצאות המימון של בית ההשקעות

23.05.2017, 09:39 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות מיטב דש סוגר רבעון ראשון עם רווח נקי של 26 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. זאת חרף עליה בהכנסות שהסתכמו בסך הכל ב-223 מיליון שקל, עליה של 22% לעומת הרבעון המקביל, בעיקר כתוצאה ממיזוג קופות הגמל והפנסיה של חברת הביטוח איילון.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות פעילות הגמל והפנסיה עמדו על 83 מיליון שקל, עליה של 17% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. אם לא די בכך, ברבעון הנוכחי נרשמו לראשונה הכנסות מאשראי חוץ בנקאי של 13 מיליון שקל בזכות איחוד לראשונה החל מהרבעון השלישי של 2016 של קבוצת פנינסולה. הכנסות קבוצת פנינסולה הסתכמו ברבעון המקביל ב-8 מיליון שקל ונכללו תחת רווחים של חברות כלולות.

בנוסף, נרשמו הכנסות אחרות בהיקף של 22 מיליון שקל לעומת 13 מיליון שקל בתקופה המקבילה מעמלות ביטוח, מכללה ללימודי שוק הון, הפצת קרנות זרות והכנסות אחרות. העליה נובעת בעיקר מעמלות ביטוח לאור איחוד לראשונה של סוכנות הביטוח יקב החל מהרבעון השלישי של 2016.

הקיפאון ברווח הנקי מוסבר בין היתר בגלל עליה בהוצאות המימון בשל ירידה במדד המחירים לצרכן של 0.2% לעומת ירידה של 0.9% ברבעון המקביל אשתקד. אם המדד היה זהה הרווח הנקי היה עולה מ-26 מיליון שקל ל-29 מיליון שקל, עליה של 12%.

בפעילות תעודות הסל שסובלת מיציאת כספים בשנה האחרונה ברמה ענפית עמדו ההכנסות על 31 מיליון שקל, כמיליון שקל יותר מהרבעון המקביל ואילו בפעילות קרנות הנאמנות הנהנות מגיוסים חיוביים בשנה האחרונה, בדגש על קרנות עם דמי ניהול גבוהים יותר, נרשמה עליה בהכנסות של 4 מיליון שקל והן הסתכמו ב-48 מיליון שקל.

אילן רביב, צילום: עמית שעל אילן רביב | צילום: עמית שעל אילן רביב, צילום: עמית שעל

במקביל לצמיחה בפעילויות שאוחדו לראשונה גדלו בהתאמה גם הוצאות השיווק, התפעול, ההנהלה והכלליות ועמדו על 168 מיליון שקל ברבעון, עליה של 22%. בסמוך לפרסום הדוח הודיעה מיטב דש על חלוקת דיבידנד של 9.7 מיליון שקל.

כשמסתכלים על התוצאות לעומת רבעון קודם אז כבר אוחדו הפעילויות האמורות ניתן לראות צמיחה יפה כשהרווח הנקי ברבעון הקודם עמד על 16 מיליון שקל כך שהרווח ברבעון זה משקף עליה של 63% לעומת הרבעון הקודם.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות: "הרבעון הראשון של השנה נפתח בתנופה, הן בתוצאות החברה במגזרי הפעילות המסורתיים והן במנועי הצמיחה. הגיוון העסקי ואסטרטגיית המיזוגים והרכישות שלנו נותנים פירות והדבר ניכר בתוצאות. רף הציפיות מהמיזוג עם איילון התממש וחברת הגמל והפנסיה הממוזגת עומדת על הכנסות של 83 מיליון שקל ברבעון זה. מנועי הצמיחה של החברה ממשיכים לתרום, פנינסולה באשראי וכן סוכנויות הביטוח. תכלית תעודות סל ממשיכה להפגין תוצאות חזקות בפעילות ולהוביל את השוק מול המתחרים. למרות חבלי הלידה, קרן הפנסיה ברירת המחדל גייסה למעלה מ-20 אלף מצטרפים מאז הזכייה שלנו במכרז. החסמים הקיימים בשוק דורשים התמודדות ואורך רוח עד למימושה המלא של הרפורמה על ידי הציבור, ואני בטוח שכך יהיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות