אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון שיא לשגריר; תפתח מיזמי רכב שיתופי בחיפה, ירושלים ונתניה

רבעון שיא לשגריר; תפתח מיזמי רכב שיתופי בחיפה, ירושלים ונתניה

זאת, לאור הפעלת מערך התחבורה השיתופית אוטו תל. ברבעון הראשון של השנה הכפיל מיזם קאר2גו את ההכנסות ל-8 מיליון שקל ושיפר משמעותית את רווחיותו

23.05.2017, 11:27 | ניר טל

הפעלת מערך התחבורה השיתופית בתל-אביב וגידול במספר המנויים הביאו את שגריר לחתום רבעון שיא עם גידול בהכנסות ושיפור ברווחיות. הבוקר (ג') פירסמה החברה את תוצאותיה לרבעון הראשון ובמסגרתו היא רושמת רווח נקי של 4.2 מיליון שקל לבעלי המניות, בהשוואה לרווח נקי של 1.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות בהיקף של 53 מיליון שקל ברבעון, עלייה של 25%. הגידול מיוחס לצמיחה בשורת ההכנסות בשני מגזרי פעילותה: תחום השירותים לחברות הביטוח ותחום שיתוף והשכרת הרכבים באמצעות חברת קאר2גו (Car2go). פילוח מגזרי משקף צמיחה של 16% במגזר השירותים לחברות הביטוח לסך של 45 מיליון שקל (84% מסך ההכנסות). לטענת החברה, הגידול מיוחס לצמיחה בכמות המנויים של החברה שהובילה לשיפור בהכנסות. זאת ועוד, לצמיחה של 8.5% בהכנסות המיוחסת לשירותי פחחות וצבע במרכזי השירות הקיימים.

במגזר שיתוף והשכרת הרכבים "מנוע הצמיחה החשוב של החברה" כלשונו של יוסי רגב, מנכ"ל קבוצת שגריר, הכפילה החברה את היקף ההכנסות לכ-8 מיליון שקל לעומת 4 מיליון שקל ברבעון המקביל וזאת לצד הגדלת שיעורי רווחיות המגזר לכ-33% במהלך הרבעון בהשוואה ל-9% ברבעון המקביל. העלייה נבעה מפרויקט אוטו תל, כאשר בשלב זה ההכנסות המיוחסות לפרויקט, שנמצא בתהליכי ההקמה, נבעו מתשלומים של העירייה בעמידה באבני הדרך בהם עומדת החברה. 

הרווח הגולמי של החברה גדל בכ-70% ל-12 מיליון שקל במהלך הרבעון. שיעור הרווחיות הגולמית עמד על 22% לעומת 16.5% ברבעון המקביל, כאשר הפער מיוחס למכירת שירותים רווחיים יותר במגזר השירותים ולגידול בהכנסות ממיזם שיתוף הרכבים אוטו-תל המתאפיין במרווחים גבוהים יותר לעומת מגזר השירותים. הצמיחה בשורה העליונה וברווח הגולמי תורגמה לרווח תפעולי של 6.5 מיליון שקל, קרוב לפי 3 בהשוואה לרבעון המקביל אז עמד על 2.2 מיליון שקל. בסיכום הרבעון ייצרה שגריר תזרים מזומנים של 17 מיליון שקל לעומת 300 אלף שקל ברבעון המקביל.

מנכ"ל קבוצת שגריר, יוסי רגב, מסר בהודעת החברה "הודות למעמדנו בתחום השירותים לחברות הביטוח ולמארג הקשרים האסטרטגיים וארוכי הטווח עם חברות הביטוח בישראל, אנו מדווחים על המשך צמיחה בכלל השירותים הניתנים על ידי הקבוצה לחברות הביטוח. בנוסף, אנו ממשיכים לפעול להרחבת מיזם שיתוף הרכבים בערים נוספות ומצפים להתחלת הפעילות בירושלים, חיפה, נתניה וערים נוספות".

בנוסף, החברה מדווחת כי תחלק דיבידנד בהיקף של 800 אלף שקל בהמשך להודעה לאימוץ מדיניות חלוקת דיבידנד בסיכום שנת 2016 ובמסגרתו חלוקה של 50% מהרווח הנקי השנתי.

שגריר, צילום: שגריר שגריר | צילום: שגריר שגריר, צילום: שגריר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות