אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: חברי ועד התעשייה האווירית ניסו לשבש חקירה צילום: עמית שעל

המשטרה: חברי ועד התעשייה האווירית ניסו לשבש חקירה

לטענת המשטרה, החשודים במסגרת פרשת השחיתות בחברה מחקו הודעות בניסיון לשבש את החקירה נגדם

23.05.2017, 12:16 | נעמי צורף

חברי ועד העובדים של התעשייה האווירית (תע"א), החשודים במסגרת פרשת השחיתות בחברה, חשודים כעת כי מחקו הודעות בטלפון בניסיון לשבש חקירה, כך עולה מדיון להארכת תקופת הרחקתם ממתקני החברה של יו"ר הוועד אהוד נוף וחברי הוועד חי אטל, רוג'ר אנקווה ודוד פרץ, שהתקיים שלשום בבית משפט השלום בראשון לציון.

קראו עוד בכלכליסט

נציגי המשטרה ביקשו להאריך את הרחקתם של חברי הוועד בכחודש נוסף, עד ל־25 ביוני, ונימקו כי "מדובר בפרשה מורכבת. חומרתה מחלחלת אט אט בתוך התעשייה האווירית, וניתן להתרשם שגם בחקירות האחרונות שבוצעו עולים נושאים חדשים שמצריכים המשך חקירה בתוך התעשייה האווירית". אולם, השופט עמית מיכלס הורה על הארכת הרחקתם עד ל־7 ביוני בלבד.

כמו כן, שלשום השעתה הנהלת תע"א את ששת בכירי הוועד שנחקרו בחשד למעורבות בפרשת השחיתות הנחקרת בחברה, בהם בנו של שר העבודה והרווחה, יו"ר סקטור המהנדסים בוועד העובדים יאיר כץ, שחשוד בסחיטה באיומים ובתיווך לשוחד. עיקר החשדות נגדם מסתכמים בסחיטה באיומים כדי לגרום לעובדי תע"א להתפקד לליכוד.

יו"ר ועד העובדים בתעשייה האווירית, אהוד נוף , צילום: עמית שעל יו"ר ועד העובדים בתעשייה האווירית, אהוד נוף | צילום: עמית שעל יו"ר ועד העובדים בתעשייה האווירית, אהוד נוף , צילום: עמית שעל

באי כוחו של אילן אטל, עוה"ד אייל בסרגליק, מורן פינטו וייס וכרמית שחיבר מסרו: "במהלך הדיון טענה התביעה כי בעבר עלתה טענה לשיבוש החקירה בכך שאחרים שנחקרו פנו למרשנו ולאחרים לאחר שנחקרו כדי שיסייע להם. הטענה הזאת נבדקה והופרכה והיחידה החוקרת עצמה לאחר שנשאלה הן על ידינו והן על ידי בימש חזרה בה מהטענה. אין כל הצדקה להרחקה ואף בימש אישר כי לא יאפשר הרחקה נוספת. כמו כן היחידה החוקרת לא יכלה להתמודד עם העובדה שבמהלך החקירה אישרה הטוענת המשטרתית כי לא חבר הכנסת חיים כץ ולא מרשנו ולא שאר החשודים הוזהרו שלא לדבר האחד עם השני כך שגם בעניין הזה החשש לשיבוש ערטילאי ומופרך לחלוטין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
בושה וחרפה
בושה וחרפה איך מתנהלים דברים בארגון כה גדול כדאי לבדוק לא רק את האיומים על עובדי התעשייה האווירית אלא לבדוק מאין הגיעו לכיסם כספים כן הרבה כספים. בוועד התנהגו כאילו המדינה והעובדים המסכנים מונחים בכיסם. מקווה כי יחקרו לעומק וכי האמת תצא לאור וכל מי שסרח שיראו לו את הדלת לכיוון אחד בלבד.
רותי  |  01.06.17
6.
עובדי תע"א סבלו מהם שנים
כמה גנבתם על חשבוננו ומאיתנו? האנשים האלה היום מיליונרים!!! ולא רק מהקומבינות שיום יבוא ואולי יפתחו את תיבת הפנדורה הזאת - ההערכה הייתה שלהיות איש וועד זה פלוס של מיליון שקל לאורך שנים. טיולים, שעות נוספות וכו' לקחתם את המושג וועד ועשיתם ממנו קרקס ועכשיו תאכלו את מה שבישלתם נבלות
אריאל  |  24.05.17
לכל התגובות