אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עבר בקריאה שנייה ושלישית: איסור להפלות לובשי מדים בכניסה למקומות ציבוריים צילום: אפי שריר

עבר בקריאה שנייה ושלישית: איסור להפלות לובשי מדים בכניסה למקומות ציבוריים

ועדת הכלכלה אישרה היום את התיקון שהגיש ח"כ רוברט אילטוב המבקש להרחיב את ההפליה על רקע דת, גזע, מין, השתייכות מפלגתית ומעמד אישי גם ללובשי מדים בכוחות הביטחון וההצלה, זאת בעקבות מקרה של חייל שהתבקש לצאת מהרצאה. ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא שהתנגד להצעה: "אם הוא מגיע לאוניברסיטה שילבש בגדים אזרחיים"

23.05.2017, 14:12 | שחר אילן

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום לקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק האוסרת להפלות לרעה לובשי מדים בכניסה למקומות בידור ומקומות ציבוריים. המשמעות היא שבית המשפט יוכל לפסוק פיצויים של 50 אלף שקל ללא הוכחת נזק בשל הפליה על רקע לבישת מדים וכן שיהיה מדובר בעבירה פלילית.

מדובר בהצעת תיקון שהגיש יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ רוברט אילטוב המבקשת להרחיב את איסור ההפליה על רקע גזע, דת, ארץ מוצא, מין, השתייכות מפלגתית ומעמד אישי, גם ללובשי מדים של כוחות ביטחון והצלה. הדיון בהצעה החל כבר בכנסת הקודמת אך היא לא השלימה את הליכי החקיקה.

הצעת החוק נולדה בשל מקרה של אפליית חייל מילואים שהגיע להרצאה באחת האוניברסיטאות והתבקש על ידי המרצה לצאת משום שלבש מדים. ח"כ אילטוב טען ש"לובשי מדים ראויים לא רק שלא יפלו אותם לרעה, אלא גם לכבוד בשל שירותם לטובת הכלל".

ד"ר אלייפה, סמנכ"ל קהילה במד"א הסביר כי התיקון רלוונטי לא רק לחיילים: "לפעמים אנשי הצלה נכנסים למקום תוך כדי משמרת".

ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא מהרשימה המשותפת התנגד להצעה: "מדברים על מקומות בילוי. מישהו מונע מחייל להיכנס לבית קפה?. אם הוא מגיע להרצאה באוניברסיטה שיבוא בלי מדים, שילבש בגדים אזרחיים".

חיילי צה"ל (ארכיון), צילום: שאטרסטוק חיילי צה"ל (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק חיילי צה"ל (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות