אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: אברהם קלדרון ועודד כהן הם שותפיו של יגאל זילכה בעסקי ההימורים והתיירות שבשליטתו צילום: גטי אימג'ס

ביהמ"ש: אברהם קלדרון ועודד כהן הם שותפיו של יגאל זילכה בעסקי ההימורים והתיירות שבשליטתו

זילכה שיוצג על ידי פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד יוסי כהן, טען כי השניים הם עובדים שכירים של חברת קווינקו הציבורית. ביהמ"ש דחה טענה זו וחייב אותו בהוצאות משפט בסך 150 אלף שקל

23.05.2017, 15:28 | גולן חזני
אברהם קלדרון ועודד כהן היו ועודם שותפיו של יגאל זילכה בעסקיו השונים ובכלל זאת בעסקי בתי ההימורים, התיירות והנופש ברחבי העולם, הכוללים אחזקות בקלאב הוטל לוטראקי יוון, ובתי הימורים נוספים. כך פסקה שופטת המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת דניה קרת-מאיר, בפסק דין חלקיי.

כהן וקלדרון הגישו בשנת 2012 תביעה להכיר בהם כשותפיו של זילכה בכל עסקי ההימורים, התיירות והנופש, ובכלל זאת בחברה הציבורית קווינקו, בקלאב הוטל לוטראקי יוון בקזינו פאלאס ברומניה, בבתי הימורים ברומניה ועוד. זאת, מכוח שותפות בת עשרות שנים ולמרות שהם לא נרשמו במרשם בעלי המניות של החברות השונות. מדובר בנכסים שבשיאם ב-2007 עמדו על כמיליארד יורו. התביעה נוהלה על ידי עורכי הדין רם ז'אן ויניב דקל ממשרד עוה"ד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ' ושות'.

את זילכה ייצג עו"ד יוסי כהן, פרקליטו של ראש הממשלה פנימין נתניהו. זילכה באמצעות עוה"ד כהן הכחיש את הטענות וכפר בשותפות. זילכה טען, כי קלדרון וכהן היו עובדים שכירים שלו.

ואולם כאמור, בית המשפט המחוזי קיבל את התביעה במלואה ודחה את גרסתו של זילכה. זאת, בין היתר על בסיס הקלטת שיחה במסגרתה זילכה הודה שקלדרון שותפו, כי הוא מחזיק עבורו זכויות בנאמנות, כי קיימים ביניהם יחסי שותפות, כי בכוונתו לבצע מהלך על מנת להסדיר את רישום האחזקות, כי מהלך זה כבר החל אך באותה העת לא ניתן היה להשלימו.

בית המשפט דחה את גרסתו של זילכה ומצא שגרסתו בחקירתו הנגדית סותרת אמירות אחרות שלו במהלך המשפט ואף קבע כי זילכה שינה את גרסאותיו וכי לטענותיו העיקריות אין בסיס.

בית המשפט חייב את זילכה למסור לקלדרון ולכהן חשבונות מפורטים אודות הכנסותיו ואחזקותיו וכן חייב אותו בתשלום הוצאות משפט בסך 150 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות