אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב מפרסמת תחזית: תסיים את 2017 עם עלייה של 4% ברווח

גזית גלוב מפרסמת תחזית: תסיים את 2017 עם עלייה של 4% ברווח

החברה סיימה את הרבעון הראשון עם זינוק של 27% ב-FFO - הרווח הנקי מנוכה הפחתות חד פעמיות - בעיקר בזכות כניסה של נכסים חדשים לחברה. דורי סגל: "ה-FFO יתמתן בהמשך השנה"

23.05.2017, 17:27 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן גזית גלוב מסיימת את הרבעון הראשון של 2017 עם זינוק של 27% במדד ה-FFO - השורה התחתונה של חברות הנדל"ן (רווח נקי מנוכה הפחתות חד פעמיות) - לסכום של 174 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

לכאורה נראה שמדובר בנתון מדהים, אלא שהזינוק הזה מיוחס ברובו לכניסה של נכסים חדשים לחברה, בין השאר למצבת הנכסים שגדלה בברזיל ורכישת חלקו של רונן אשכנזי בחברה הפרטית גזית ישראל, שלא נכללה בדוחות החברה לרבעון המקביל. המשקיעים לא התרגשו מהעלייה ב-FFO ומניית החברה רשמה ירידות שערים בבורסת תל אביב בתגובה לדוחות.

אחת הסיבות לירידות יכולות להיות הירידה בהכנסות הנקיות משכירות (NOI) שירדו ב-3.2% במהלך הרבעון המדווח (אל מול הרבעון המקביל), והסתכם בכ-477 מיליון שקל.

דורי סגל, מבעלי השליטה ומנכ"ל החברה, אמר לאחר הדוחות: "במהלך הרבעון הראשון החברה הציגה FFO כלכלי למניה גבוה מהרגיל, אשר אנו צופים שיתמתן בהמשך השנה, בהתחשב במכירת המניות (מניות של החברות הבנות FCR ורג'נסי) בסיום הרבעון והשפעות נוספות של שערי המט"ח."

בפעם הראשונה מאז היווסדה, גזית גלוב מספקת תחזית FFO לשנה קדימה. החברה צופה כי תסיים את שנת 2017 עם FFO של 626-606 מיליון שקל, עלייה של 4% (בממוצע) ביחס לשנת 2016. תחזית ה-FFO למניה עומדת על 3.2-3.1 שקל למניה, עלייה של 4% בממוצע.

גזית גלוב המשיכה במגמת הירידה בשיעור המינוף של החברה, כאשר יחס חוב נושא ריבית (LTV) נטו לסך המאזן (סולו מורחב) ירד ברבעון מרמה של 62% לרמה של 53.6%.

החברה רשמה עליית ערך נדל"ן להשקעה ונדל"ן להשקעה בפיתוח שהסתכמה בכ- 50 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2017 לעומת גידול של כ- 103 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם בכ- 192 מיליון שקל, לעומת כ- 290 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד רבעוני  של 35 אגורות למניה.

מימין: דורי סגל וחיים כצמן בעלי השליטה בגזית גלוב , צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: דורי סגל וחיים כצמן בעלי השליטה בגזית גלוב | צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: דורי סגל וחיים כצמן בעלי השליטה בגזית גלוב , צילום: עמית שעל, אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות