אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר טיעון: גדעון מורן יודה בשימוש במידע פנים וירצה 8 חודשי מאסר צילום: שאטרסטוק

הסדר טיעון: גדעון מורן יודה בשימוש במידע פנים וירצה 8 חודשי מאסר

לפי הסדר הטיעון שהגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי, מורן, יו"ר אזימוטליין לשעבר, יודה גם בתרמית ניירות ערך וישלם קנס של 450 אלף שקל

23.05.2017, 19:10 | תומר גנון

הפרקליטות הגישה היום לבית המשפט המחוזי בת"א הסדר טיעון עם גדעון מורן, שכיהן כיו"ר הדירקטוריון של חברת אזימוטליין, לפיו הוא יודה ויורשע בעבירות של שימוש במידע פנים בנוגע לחברת זוקו שילובים וחברת כלנית, וכן בתרמית בניירות ערך בקשר לחברת קווינקו שעסקה בהפעלת בתי מלון ובתי קזינו ביוון ובמזרח אירופה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסדר, מורן, המיוצג על ידי עוה"ד גיל דחוח וגלית רוטנברג, ירצה 8 חודשי מאסר וכן ישלם קנס בסך 450 אלף שקל. ההליך כנגד נאשם נוסף בפרשת חברת זוקו, סמנכ"ל הפיתוח העסקי בחברה עופר איתן, המיוצג על ידי עו"ד אסף ברם, ממשיך להתנהל.

האישום המרכזי נסוב סביב פעילותם של השניים במניית זוקו, ומייחס להם שימוש במידע פנים שהגיע לידם על הצעת רכש מתוכננת מטעם חברת זוקו, שהייתה אמורה להתבצע בפרמייה משמעותית על מחיר המניות בשוק. מורן ואיתן רכשו מניות של חברת זוקו לחשבונותיו של מורן, וכפועל יוצא הרוויח מורן כ-200 אלף שקל.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

בנוסף מייחס כתב האישום למורן שימוש במידע פנים בעת היותו דירקטור בחברת כלנית. לאחר שנכח בישיבת דירקטוריון שדנה באישורן של שתי עסקאות מהותיות לחברה, מורן רכש מניות והפיק רווחים נוספים כתוצאה מהשימוש במידע. כמו כן מיוחסות למורן עבירות השפעה בתרמית על שער ניירות ערך בגין ביצוע עסקאות עצמיות ומתואמות במניית חברת קווינקו.

התיק מנוהל בידי עוה"ד עידן שוורץ וסתיו גינת ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ונחקר ע"י מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר של רשות ניירות ערך.

עו"ד גיל דחוח ועו"ד גלית רוטנברג, עורכי דינו של גדעון מורן, מסרו בתגובה: "גדעון מורן בחר לקחת אחריות על טעויות שביצע בעבר, ולשלם את המחיר החברתי הכרוך בכך. מדובר באירועים נקודתיים בחייו של גדעון מורן, אשר היה כל חייו אות ומופת לתרומה לחברה ולנזקקיה, ואף קיבל אות הוקרה נדיר מנשיא המדינה, בשל תרומתו הביטחונית למדינה.

"הודאתו של גדעון במסגרת הסדר הטיעון כבר בשלב מוקדם זה מהווה המשך של דרכו האחראית בחייו, והעונש שאליו הסכימה התביעה בהסדר משקף את נסיבות חייו הייחודיות ואת תרומתו הציבורית יוצאת הדופן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות