אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלרד בדרך לבורסה: ביקושים של 163 מיליון שקל בשלב המוסדי צילום: עמית שעל

טלרד בדרך לבורסה: ביקושים של 163 מיליון שקל בשלב המוסדי

טלרד תיענה להצעות בהיקף של 160 מיליון שקל - מחצית מהסכום במסגרת גיוס ההון וכמחצית בהצעת מכר של בעלי המניות, בהובלת קרן פורטיסימו - הקרן תנסה למכור 85% מהמניות הנכללות בהצעה

23.05.2017, 20:07 | ניר טל

טלרד נטוורקס בדרך לבורסה, לאחר השלמת השלב המוסדי בגיוס ההון, במסגרתו זכתה לביקושים של 163 מיליון שקל. מחיר הנעילה במכרז נקבע על 6.5 שקלים למניה בדומה למחיר המינימום שנקבע בתשקיף שעודכן ביום שישי האחרון. 

קראו עוד בכלכליסט

טלרד בחרה להיענות להצעות בהיקף של 160 מיליון שקל, מתוכם 80 מיליון שקל לטובת גיוס הון כפי שתכננה, על פי שווי של 335 מיליון שקל לפני הכסף. היתר, כ-80 מיליון שקל, בתמורה למכירת מניות של בעלי המניות, במסגרת הצעת המכר שהשתלבה בתהליך.

ביום ראשון הקרוב ייערך השלב הציבורי ובמסגרתו תנסה טלרד להשלים את הצעת המכר במסגרתה מעוניינים בעלי המניות בחברה למכור מניות בהיקף של 120 מיליון שקל. בסך הכול מציעה החברה כ־30 מיליון מניות בחבילות של 100 מניות לכל אחת לפי מחיר מינימום של 650 שקל לכל חבילה (6.5 שקל למניה). 12 מיליון מניות במסגרת הגיוס שהושלם ו-18 מיליון מניות במסגרת הצעת המכר.

מפירוט הצעת המכר בתשקיף – שטרם הושלמה כאמור – עולה שקרן פורטיסימו תנסה למכור 15.5 מיליון מניות - 85% מהמניות המוצעות - כדי להיפגש עם תמורה של 100 מיליון שקל במזומן. בעלת המניות השנייה בגודלה, כור תעשיות, תנסה למכור 1.8 מיליון מניות (9.7% מהמניות המוצעות) בתמורה ל־11.5 מיליון שקל. האחרון מבין המציעים, רן בוקשפן, מנכ"ל החברה, יציע קרוב למחצית מאחזקותיו (5.72% מכלל המניות בהצעה). אם ההצעה תושלם, התמורה לבוקשפן תהיה 7 מיליון שקל. על פי מנגנון הצעת המכר, אם ההצעה תושלם חלקית ימכרו הצדדים את מניותיהם באופן יחסי.

טלרד נטוורקס, תחת ניהולו של רן בוקשפן ב-8 השנים האחרונות, מפתחת מגוון פתרונות תקשורת והיא מדווחת בדו"חותיה על שני תחומי פעילות. הראשון, תחום מוצרים, פתרונות ושירותים למפעילי תקשורת ותחום הפעילות השני כולל הקמה והטמעת תשתיות ומערכות תקשורת ו-IT בפרויקטים.

את הרבעון הראשון לשנת 2017 סיכמה החברה עם הכנסות בהיקף של 32 מיליון דולר,לעומת הכנסות בהיקף של 28 מיליון דולר ברבעון המקביל - עלייה של 14.5%. הרווח התפעולי הסתכם בכ-4.3 מיליון שקל לעומת רווח של 830 אלף שקל ברבעון המקביל.

הצמיחה מיוחסת לשתי סיבות מרכזיות: קיטון בהוצאות המו"פ והמכירה של החברה, ובעיקר בזכות הכנסה חד פעמית של 2.3 מיליון שקל שנבעה ממכירת חוב של טלרד לבעלת השליטה בחברה, קרן פורטיסימ (ב-9 לינואר השנה). הגידול ברווח התפעולי תורגם לרוח נקי של 3.5 מיליון דולר לעומת חצי מיליון דולר ברבעון המקביל. טלרד ציינה בהערה בתשקיף כי הסכום שקיבלה מפורטיסימו משקף על פי הערכות את שווי החוב נכון להיום.

יובל כהן יו"ר קרן פורטיסימו, צילום: עמית שעל יובל כהן יו"ר קרן פורטיסימו | צילום: עמית שעל יובל כהן יו"ר קרן פורטיסימו, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות