אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלוש הטבות שכר יוענקו לבכירים במשרדי הממשלה צילום: אוראל כהן

שלוש הטבות שכר יוענקו לבכירים במשרדי הממשלה

משרד האוצר הציע - והממשלה אישרה - שלוש התאמות והטבות בתנאי השכר והפרישה של דרג מנכ"לי משרדי הממשלה בשירות המדינה

24.05.2017, 07:51 | עמרי מילמן

במשרד האוצר החליטו לקדם שורת הטבות לבכירים בשירות המדינה. על שולחנה של הממשלה נמצאות הצעות של שר האוצר משה כחלון, ומטרתן לשפר את תנאי השכר של מנכ"לי משרדי הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

אחת ההצעות שתיכנס לתוקף ביום חמישי השבוע, אם לא יהיו שרים שיתנגדו לה, קובעת כי לא ניתן יהיה להפחית את שכרם של מנכ"לים בעקבות ירידת מדד המחירים לצרכן. שכרם של סמנכ"לים ובכירים נוספים בחוזים אישיים במגזר הציבורי צמוד למדד, כך שאם המדד עולה שכרם עולה, אך אם המדד יורד השכר נותר קפוא עד לעדכון הבא של המדד המתבצע אחת לשנה. בצורה זו הירידה מהשנה הקודמת מתקזזת עם העלייה בשנה החולפת.

הממונה על השכר במשרד האוצר, ערן יעקב, צילום: אוראל כהן הממונה על השכר במשרד האוצר, ערן יעקב | צילום: אוראל כהן הממונה על השכר במשרד האוצר, ערן יעקב, צילום: אוראל כהן

עבור המנכ"לים השכר יכול היה לרדת, מאחר שנוסח החוזים קבע כי שכרם יעודכן "בהתאם" לשינוי במדד. שכרם של המנכ"לים הופחת ב־2014 וב־2015, וכך גם ב־2006, עם הירידה במדד, ואילו עבור יתר הבכירים הוא לא שונה כלל. עבור כלל עובדי המדינה שלא בחוזים אישיים השכר אינו מוצמד כלל למדד, אלא עולה בהתאם לסיכומי מסגרת, כמו האחרון שקבע תוספות של 7.75%, כך שמצבם לא משתנה בכל מקרה.

הצעה נוספת היא כי מנכ"לים יוכלו לפדות לכסף את ימי המחלה שלהם שלא נוצלו עם פרישתם, ועל כל 30 יום יוכלו לקבל בין שישה לשמונה ימי תשלום, בהתאם למידת ניצול ימי המחלה שלהם במהלך כהונתם. בכירי השירות הציבורי נהנים מ־30 ימי מחלה בשנה ועם אפשרות לצבור אותם משנה לשנה ללא כל תקרה או הגבלה. ואולם, כדי לקבל את ההטבה שיכולה להגיע לסכומי עתק עבור מי שמשרת במשך שנים בשירות הציבורי על המנכ"ל הפורש להיות לפחות עשר שנים במגזר הציבורי ומעל גיל 50.

עד היום רק מנכ"לים שקיבלו פנסיה תקציבית נהנו מהטבה זו, אם פרשו אחרי גיל 55. עם זאת, כעת מבקשת ההצעה שהונחה על שולחנה של הממשלה ללא דיון, ותיכנס כצפוי לתוקף ביום חמישי הקרוב, להכיל את התנאים הנוחים על כלל המנכ"לים והחל מגיל 50. באוצר מעריכים כי עשרות בודדות של עובדים ייהנו מהשינוי, וכי יש תקציב לשינויים המוגדרים הללו.

ביום רביעי שעבר אושרה הצעה נוספת של כחלון שהופכת דה־פקטו את התגמול על תקופת הצינון של בכירים למעין חבילת פרישה. ההחלטה של כחלון שאושרה בממשלה באותה הדרך קובעת כי מלבד מנכ"לים ומקביליהם במשרדי הממשלה, כמו הממונה על התקציבים או החשב הכללי, גם ראשי מטה של שרי הממשלה, יועצים בכירים של שרים, מנכ"לים במשרדים ממשלתיים או בעלי משרות מקבילות למנכ"לים וראשי יחידות סמך יקבלו באופן אוטומטי תגמול של 70% משכרם למשך שנה שלמה, זאת מבלי לבחון את ההשפעה של הצינון על יכולת ההשתכרות שלהם כפי שהיה עד היום. עוד קבעה ההחלטה כי במסגרת תנאים שיקבע כחלון אם בכיר לשעבר ימשיך לעבוד במגזר הציבורי לאחר פרישתו, הוא ימשיך לקבל תגמול על צינון עם משכורת מלאה מהמדינה, זאת במטרה "לעודד פורשים לתרום מכישוריהם לטובת המדינה והחברה ולעודד תעסוקה בכלל במהלך תקופת הזכאות לתגמול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות