אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לביהמ"ש: לאשר מכירת זכויותיה של ענבל אור בפרויקט בר"ג צילום: עמית שעל

בקשה לביהמ"ש: לאשר מכירת זכויותיה של ענבל אור בפרויקט בר"ג

המנהל המיוחד לנכסיה של אור, עו"ד איתן ארז, וכונס הנכסים מטעם קבוצת הרכישה, עו"ד מאיר הלר, מבקשים למכור ב-6 מיליון שקל את הפנטהאוז בפרויקט "אור על הפארק", ודירת 5 חדרים - ב-2.36 מיליון שקל

24.05.2017, 09:30 | נעמי צורף
המנהל המיוחד לנכסיה של ענבל אור וכונס הנכסים מטעם קבוצת הרכישה של פרויקט "אור על הפארק" פנו לבית המשפט בבקשה לאשר את מכירת זכויותיה של אור בפרויקט שברחוב אחד העם 16 ברמת גן.

על פי הבקשה, לאור זכויות לקבלת פנטהאוז אליו צמודות שתי חניות ומחסן לרוכשים אותן מבקשים המנהל המיוחד עו"ד איתן ארז וכונס הנכסים מטעם קבוצת הרכישה, עו"ד מאיר הלר, למכור ב-6 מיליון שקל. בנוסף, לאור יש זכויות לקבלת דירה בת 5 חדרים אליה צמודים חניה אותן הם מבקשים, למכור ב-2.36 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, מבקשים עוה"ד ארז והלר כי בית המשפט יצהיר שבהתאם לתנאים המפורטים במסמך ההבהרה שנחתם בין עיריית רמת גן לבין חברת נפוליאון תועבר הבעלות המלאה על השטח ללא חבות לקק"ל או לעיריית רמת גן. זאת, על אף שבמסגרת הכרעת הדין של ראש עיריית רמת גן לשעבר, צבי בר, נקבע כי מסמך ההבהרה נחתם על ידי בר בחוסר סמכות ועל אף שקק"ל, שחלק מהקרקע שייכת לה, אינה צד למסמך זה.

ענבל אור , צילום: עמית שעל ענבל אור | צילום: עמית שעל ענבל אור , צילום: עמית שעל

בר הורשע בין היתר בעבירה של קבלת שוחד בשנת 2004 מאדם בשם חיים גייר, זאת על מנת שיקדם את התוכנית להחלפת הקרקעות בין העירייה ונפוליאון ברמת השקמה (על בסיסה הוקם הפרויקט).

בבקשה צוין כי מעיון בתוכנית עולה כי מדובר בתוכנית איחוד וחלוקה בהסכמת הבעלים. "יחד עם זאת", נכתב. "התוכנית נחתמה על ידי נפוליאון, מנהל מקרקעי ישראל והוועדה המקומית לתכנון ובנייה ולא אותרה על גבי התוכנית חתימה של קרן קיימת לישראל שהיא הבעלים של חלק מהשטח".

עוד נכתב כי טרם בוצעו חילופי החלקות בהתאם לתוכניות וכי לא נרשמו הערות אזהרה לטובת הרוכשים בחלק השטח שהיה שייך לקק"ל כך שאין תיעוד לחכירה הנטענת של עיריית רמת גן ולא לזכויות קבוצת הרוכשים בחלק השטח שהיה שייך לקק"ל.

נשיא בית המשפט, השופט איתן אורנשטיין הורה לקק"ל ולעיריית רמת גן להעביר את תגובתן לעניין עד ל-15.6.

בבקשה תואר כי הכונסים פנו לנאמן הפרויקט על מנת לקבל את הבהרתו לנושא בכלל ובפרט על מנת לברר האם קיימת הסמכה בכתב של קרן קיימת לישראל לחילופי החלקות בהתאם לתוכנית.

"למרות פניות הכונסים עד כה לא המציא הנאמן מסמך מטעם קק"ל המאשר הסכמתה לחילופי המקרקעין בכלל והתנאים שהוסכמו במסגרת מסמך ההבהרה שנחתם עם עיריית רמת גן", נכתב. "כמו כן, לא הציג הנאמן העתק מהסכם חכירה שנערך עם קרן קיימת לבין עיריית רמת גן ביחס למקרקעין עליהם הוקם הבניין או כל מסמך אחר לפיו מוסמכת עיריית רמת גן לגרום להעברת הבעלות".

עוד צוין כי למקרא הכרעת הדין בעניינו של ראש העיר לשעבר, נראה כי "הדגש הושם על הפטור שניתן לנפוליאון מתשלום היטל פיתוח והיטל השבחה ובעניין זה נקבע כי "אף אם בסופו של יום אין סיבה לגבות היטל השבחה מנפוליאון, בר עשה מעשה פסול כשהתחייב לכך מראש בניגוד לחוק ולעמדת היועמ"ש'". כך שלמעשה, לא הייתה התייחסות חד משמעית לעניין החתימה על ההסדר.

"לאור כל האמור לעיל ולמען הסר ספק, מתבקש בית המשפט להצהיר כי בהתאם להוראות תוכנית איחוד וחלוקה בהסכמת הבעלים ובהתאם לתנאים המפורטים במסמך ההבהרה שנחתם בין עיריית רמת גן שנחתם לבין חברת נפולאון תועבר הבעלות המלאה ללא חבות לקק"ל או לעירייה", נכתב בבקשה.

עו"ד מאיר הלר אמר ל"כלכליסט": "אני מוכר עכשיו לאנשים את הנכסים של ענבל אור והם סומכים עלי ועל עו"ד איתן ארז, שהם קונים דירות ולא תביעות משפטיות. לכן החלטנו לפנות לבית המשפט ולהסיר את העננה שהתגלתה לנו. אני פועל כדי להגן על רוכשי הדירות של אור ועל 98 משפחות נוספות שכבר רכשו דירות בפרוייקט, על מנת להסדיר באופן סופי את הזכויות המגיעות להם בקרקע, דבר שלמרבה הצער לא נעשה עד כה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות