אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל נערכת למכונית האוטונומית, מתכננת ניסויים ברשתות דור 5 צילום: HybridCars

אפל נערכת למכונית האוטונומית, מתכננת ניסויים ברשתות דור 5

החברה הגישה בקשה לניסויים, במטרה לבחון חיבורי רשת במהירות ובנפח התעבורה שמצריכות טכנולוגיות חדשניות בהן היא עוסקת - רכב חכם מציאות מוגברת ועוד. המוצר הראשון של אפל שיתמוך ברשתות אלה יהיה האייפון

24.05.2017, 13:23 | עומר כביר
אפל החלה בביצוע ניסויים ברשתות סלולר בדור חמישי - כך לפי בקשת רישיון ניסוי שהגישה החברה לנציבות התקשורת הפדרלית (FCC).

קראו עוד בכלכליסט

"אפל מבקשת להעריך את הביצועים של חיבור סלולרי בין מכשירים למשדרים", נכתב בבקשה, שנחשפה באתר ביזנס אינסיידר. "הערכות אלו יספקו מידע הנדסי שרלוונטי לתפעול מכשירים ברשתות דור חמישי עתידיות". לפי המסמכים, החברה מבצעת את הניסויים בשני אתרים בקליפורניה, אחד בעיר מילפיטאס והשני בקופרטינו, היכן שניצב מטה אפל לפני שעבר השנה למשכנו החדש.

המכונית האוטונומית של אפל, צילום: בלומברג המכונית האוטונומית של אפל | צילום: בלומברג המכונית האוטונומית של אפל, צילום: בלומברג

הדור החמישי של האינטרנט הסלולרי אמור לספק את התשתית לדור הבא של טכנולוגיות, ובראשן מכשירי מציאות מדומה, מציאות מוגברת ומכוניות אוטונומיות. כל אחד מתחומים אלו דורש תעבורת מידע בהיקף גדול הרבה יותר מזה שהרשתות הקיימות מסוגלות לספק. במקרה של מכוניות אוטונומיות, תשתית דור 5 חשובה במיוחד כדי לאפשר תקשורת בין כלי הרכב והתשתית העירונית, כך שניתן יהיה לתאם את נסיעתן של עשרות אלפי מכוניות בצורה מרוכזת.

אפל, לפי דיווחים, מפתחת מכונית אוטונומית וכן מוצרי AR, ולכן קידום רשתות דור 5 נמצא במקום גבוה בסדר העדיפויות שלה. בעבר גם פורסמו דיווחים שלפיהם שוקלת ענקית הטכנולוגיה להיכנס לתחום התשתיות ולהקים רשת סלולרית משלה. ואולם, הניסויים של החברה ברשתות דור 5 לא מעידים בהכרח על מהלך שכזה.

כפי שעולה מהבקשה עצמה, סביר יותר שאפל מבצעת את הניסויים על מנת להתאים דגמי מכשירים עתידיים לרשתות החדשות. המכשיר הראשון של החברה שיתמוך ברשתות דור 5 יהיה בוודאי האייפון, אם כי אין זה סביר שהדגם שעתידה החברה להשיק בסתיו הקרוב יכלול תמיכה ברשתות אלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות