אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ"ק: הסכם קיצוץ התפוקה יימשך לפחות עד סוף הרבעון הראשון של 2018 צילום: בלומברג

אופ"ק: הסכם קיצוץ התפוקה יימשך לפחות עד סוף הרבעון הראשון של 2018

נציגי 24 המדינות המעורבות בהסכם, מתוכננים להיפגש מחר בווינה לסכם את הפרטים; ההמלצה הנוכחית מגיעה לאחר שבשנה שעברה הוסכם על קיצוץ התפוקה ב-1.8 מיליארד חביות ביום

24.05.2017, 17:37 | בלומברג

ועדה משותפת של קרטל יצואניות הנפט אופ"ק ושל נציגי מדינות יצרניות נפט נוספות המליצה היום (ד') להמשיך בקיצוצים בייצור בעוד תשעה חודשים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה, המורכבת משש מדינות החברות באופ"ק ושש מדינות שאינן בקרטל, נפגשה היום בווינה והסכימה על תמיכה בקיצוצים עד מרץ 2018, כך לפי נציגים שביקשו להישאר בעילום שם. ההמלצה מצטרפת לתמיכה הציבורית בתשעה חודשים נוספים של קיצוצים בקרב מדינות בולטות עמו רוסיה, סעודיה ועיראק. "אני חושב שכולנו כמעט מסכימים על תשעה חודשים", מסר שר האנרגיה של אלג'יריה נורדין בוטארפה בכניסתו לפגישה.

ההמלצה הנוכחית מגיעה לאחר שבשנה שעברה אופ"ק ו-11 מדינות נוספות הסכימו על קיצוץ התפוקה ב-1.8 מיליארד חביות ביום. ההורדות נועדו במקור להימשך שישה חודשים בלבד החל מינואר, אך הירידה האיטית מהצפוי ברמות המלאי גרמה למדינות היצרניות לשקול הארכה. עתודות נפט מסוג קרוד בארה"ב התאוששו מאז סעודיה העלתה לראשונה את ההצעה שהקיצוצים יימשכו גם לתוך השנה הבאה בסביבות 13% משפל של חמישה חודשים.

אופ"ק, צילום: בלומברג אופ"ק | צילום: בלומברג אופ"ק, צילום: בלומברג

ונצואלה, רוסיה, סעודיה ואלג'יריה - כולן חברות בוועדה - אמרו מראש כי הן תומכות בהמשך הקצוצים בייצור עד מרץ השנה הבאה. מעומאן נמסר לפני הפגישה כי אינם מתנגדים לרעיון, אך רוצים לנהל דיונים נוספים לפני שיתנו תמיכה רשמית. החברה השישית בפאנל, כווית אמרה כי היא מוכנה לדון גם בהארכה של 12 חודשים.

נציגי 24 המדינות המעורבות בהסכם, מתוכננים להיפגש מחר בווינה לסכם את הפרטים, כשהערכה היא שהקיצוץ יימשך לפחות עד סוף הרבעון הראשון של 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות