אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטה שזה עתה פרשה לא תוכל לייצג את שטיינמץ צילום: עמית שעל

הפרקליטה שזה עתה פרשה לא תוכל לייצג את שטיינמץ

ועדת ההיתרים קבעה כי לעו"ד שרון כהנא, שפרשה מפרקליטות מחוז ת"א בינואר וביקשה לייצג את המיליארדר, נדרשת תקופת צינון. "חשש לפגיעה באמון הציבור"

25.05.2017, 08:04 | נעמי צורף ותומר גנון

בית המשפט המחוזי בירושלים, במושבו כוועדת היתרים לפי חוק השירות הציבורי, קבע החודש כי הפרקליטה הבכירה לשעבר עו"ד שרון כהנא לא תוכל לייצג את המיליארדר בני שטיינמץ, מכיוון שנדרשת לה תקופת צינון.

קראו עוד בכלכליסט

כהנא פרשה בינואר האחרון מתפקידה כמנהלת מחלקה בפרקליטות מחוז ת"א, וכיום היא מנהלת את המחלקה הפלילית־צווארון לבן במשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ.

בני שטיינמץ, צילום: שירלי גבאי אילוז בני שטיינמץ | צילום: שירלי גבאי אילוז בני שטיינמץ, צילום: שירלי גבאי אילוז

"עניינו אינו בחשש ממשי של פגיעה בטוהר המידות, אלא בחשש לפגיעה באמון הציבור", נכתב בהחלטת ועדת ההיתרים עליה חתומים השופט משה יועד הכהן, עו"ד דוד משן ועו"ד דינה גן עדן סרבי. "לפיכך אנו סבורים כי מעבר חד מצד לצד ללא חייץ ממשי של תקופת צינון עלול במקרה הנדון ליצור פגיעה קשה באמון הציבור".

כהנא פנתה בשבועות האחרונים לוועדת ההיתרים וביקשה לקבוע כי אין להטיל עליה תקופת צינון לייצוג שטיינמץ, החשוד במתן שוחד לנשיא גינאה לשעבר. היא טענה כי"נוכחה שאין בייצוגה כל חשש לניגוד עניינים או להפרת דין". למרות זאת, לאחר הגשת הבקשה נשלח לה מכתב ממשרד המשפטים בו נקבע כי במסגרת טיפולה בתיק שהתנהל בין 2007-2011 היא "נחשפה לתיקי השומה של שטיינמץ וכן לחומרים מודיעיניים משמעותיים ביחס אליו הקשורים גם לתיק הנוכחי"

מעו"ד כהנא נמסר בתגובה: "לדעתי ההחלטה פוגעת בי לאור שנותיי הארוכות בפרקליטות ותפקידי הבכיר. עם זאת אני כמובן מכבדת אותה ואפעל כמובן לאור ההחלטה".

עו"ד שרון כהנא , צילום: עמית שעל עו"ד שרון כהנא | צילום: עמית שעל עו"ד שרון כהנא , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות