אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל ההשקעות שהוסגר מגרמניה הודה בתרמית ני"ע וגניבה; ירצה 40 חודשי מאסר

מנהל ההשקעות שהוסגר מגרמניה הודה בתרמית ני"ע וגניבה; ירצה 40 חודשי מאסר

ולדימיר יבסטפייב, מנהל השקעות לשעבר בדש איפקס, שנמלט מהארץ והוסגר לאחורנה לישראל, הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע תרמית בני"ע וגניבה מלקוחות בהיקף של כ-6 מיליון שקל

25.05.2017, 11:48 | תומר גנון

ולדימיר יבסטפייב, מנהל השקעות לשעבר בדש איפקס שנמלט מהארץ לפני כארבע שנים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור על תרמית בני"ע וגניבה מלקוחות בהיקף של כ-6 מיליון שקל, הודה והורשע היום (ה') במסגרת הסדר טיעון בביצוע העבירות. על פי ההסדר על יבסטפייב יגזרו 40 חודשי מאסר בפועל וקנס של מיליון שקל.

יבסטפייב הוסגר בערב חג הפסח לישראל לאחר שנעצר בגרמניה.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסדר הרשיע שופט בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, את יבסטפייב בנוסף גם בביצוע עבירות מס, שיבוש מהלכי משפט, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון. יבסטפייב הוסגר בערב חג הפסח לישראל לאחר שנעצר בגרמניה.

בכתב האישום המתוקן, שהוגש על ידי עוה"ד יוני לבני ונועה בורנשטיין-זיו, ייחסה הפרקליטות ליבסטפייב הפקת רווחים תרמיתיים תוך שימוש בחשבונות הלקוחות בדש אייפקס, ובחלקם על חשבונם.

ולדימיר יבסטפייב בעת הסגרתו לישראל ולדימיר יבסטפייב בעת הסגרתו לישראל ולדימיר יבסטפייב בעת הסגרתו לישראל

חברו של יבסטפייב, איש העסקים איציק בביוב, הודה בעבר בשותפות בתרמית ני"ע שמיוחסת למנהל ההשקעות. השופט כבוב גזר על בביוב במסגרת הסדר טיעון 5 חודשי עבודות שירות.

חשבונות הקש שניהל בביוב

כתב האישום שבו הודה יבסטפייב כולל גם אישום על העלמת מס מכספים בהיקף של 1.2 מיליון שקלים שאותם קיבל משותפו. על פי כתב האישום, מדובר בחלק מהכנסות התרמית שיבסטפייב, המיוצג על ידי עו"ד שריג דמארי, הפיק לכאורה על חשבון כספי לקוחות בית ההשקעות. כספים אלה נצברו לטענת הפרקליטות בחשבונות הקש שניהל בביוב, והועברו בהמשך ליבסטפייב מבלי שדיווח עליהם או שילם עליהם מס. בשל כך טוענת הפרקליטות כי יבסטפייב השתמש בדרכי מרמה עורמה ותחבולה בכוונה להתחמק ממס.

אישום נוסף בכתב האישום נוגע להימלטותו של יבסטפייב לחו"ל. " חודש מאי 2013, שלושה ימים לאחר חקירתו האחרונה ברשות המסים, עזב יבסטפייב את ישראל – מקום מגוריו ומגורי משפחתו ומרכז חייו, ושהה בחו"ל קרוב ל-4 שנים", נכתב בכתב האישום המתוקן. "יבסטפייב חזר לישראל רק לאחר שנעצר בחו"ל, בתום פעולות ממושכות שבוצעו לשם איתורו. הוא עזב את ישראל על אף שידע שמתקיימות נגדו חקירות פליליות ברשות ני"ע וברשות המסים, ושהוא עשוי להידרש לחקירות נוספות או לשם העמדה לדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות