אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטיינמץ בבוררות מול ממשלת גינאה: "סורוס הוא מטורף" צילום: סיון פרג'

שטיינמץ בבוררות מול ממשלת גינאה: "סורוס הוא מטורף"

המיליארדר הישראלי טוען כי סורוס מימן קמפיין השמצה נגדו ואשר נובע בין היתר מאיבתו לישראל, וגרם לו לאבד את זכויות הכרייה במכרות בגינאה ובמדינות נוספות.

25.05.2017, 12:41 | שירות כלכליסט

המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ כינה את המשקיע ג'ורג' סורוס "מטורף" והאשים אותו בפגיעה בסיכויי חברת BSGR שבשליטתו, לפתח מכרה עפרת ברזל ענקי בגינאה. 

קראו עוד בכלכליסט

שטיינמץ, שהשמיע את עדותו בפני ועדת בוררות בפריז בין BSGR לממשלת גינאה, אמר כי המיליארדר האמריקאי סורוס הוציא "50-40 מיליון דולר מכיסו כדי להרוס אותי".

לטענת BSGR, סורוס, הפועל כיועץ של נשיא גינאה אלפא קונדה, שיחק תפקיד חשוב בהחלטתה של גינאה לשלול ממנה את זכויות הכרייה במדינה ב-2014. שטיינמץ סיפר לוועדה על היריבות האישית של סורוס כלפיו. "יש לו אובססיה לגבי, הוא מטורף", אמר שטיינמץ. "הוא נפגש עם קונדה, הוא השחית את התהליך ועכשיו תעשיית הכרייה סגורה". 

ג ג'ורג' סורוס | צילום: איי אף פי ג

בחודש שעבר BSGR הגישה תביעת פיצוי של 10 מיליארד דולר מסורוס, בטענה כי קמפיין השמצה שמימן סורוס ושנובע בין היתר מאיבתו לישראל גרם לה לאבד את זכויות הכרייה במכרות בגינאה ובמדינות נוספות. 

בני שטיינמץ, צילום: אוראל כהן בני שטיינמץ | צילום: אוראל כהן בני שטיינמץ, צילום: אוראל כהן

שטיינמץ עצמו נחקר בדצמבר האחרון על ידי הרשויות הישראליות והשוויצריות בחשד כי שיחד בכירים בגינאה בעשרות מיליוני דולרים תמורת רישיון הכרייה לחברה שלו בסימנדאו, אך אף כתב אישום לא הוגש בשלב זה. שטיינמץ ו-BSGR איבדו את רישיון הכרייה לסימנדאו לאחר שממשלת גינאה האשימה אותם במתן השוחד לאותם בכירים, בכללם למאמדי טור, אשתו של נשיא גינאה לשעבר לנסאנה קונטה. בכתב התביעה נכתב כי ממשלת גינאה התבססה על דו"חות שפוברקו בידי חברות בבעלותו של סורוס. עוד נכתב כי טור קיבלה 50 אלף דולר מיועץ לנשיא גינאה אלפא קונדה ו-80 אלף דולר מ"סוכן או מקורב לסורוס". שטיינמץ מכחיש לאורך כל הדרך את החשדות נגדו.

דובר מטעם סורוס דחה את טענת שטיינמץ טכינה אותה "תעלול שיווקי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
סורוס הוא פילנטרופ ולא ספר פנסיות וחסכונות כמו שטיינמץ, מספיק עם השקרים וההשמצות
לכל הקשקשנים שמשמיצים את סורוס. סורוס הוא אדם עם נשמה ופילנטרופ שתרם רבות מכספו להבדיל משטיינמץ, שעשה תספורות לפנסיות וחסכונות של מי שקנה אצלו אגחי"ם. ובאשר לשנאה כביכול של סורוס לישראל. סורוס מתנגד לממשלה הנוכחית, בזמנו כאשר שלטה בישראל ממשלה נורמלית, סורוס תמך בה ואף השקיע בארץ, גם בהונגריה בה שולט ראש ממשלה תואם בן ניתאי, נפתחה מלחמה נגד סורוס, שהוא יהודי יליד הונגריה.
משה  |  25.05.17
לכל התגובות