אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט מים באתיופיה הקפיץ את ההכנסות של ברן ברבעון הראשון צילום: אי אף פי

פרויקט מים באתיופיה הקפיץ את ההכנסות של ברן ברבעון הראשון

הכנסות חברת ההנדסה עלו ב-24% להיקף של 161 מיליון שקל. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 6.2 מיליון שקל לעומת הפסד של 10 מיליון שקל ברבעון המקביל

25.05.2017, 13:55 | ניר טל
קבוצת ההנדסה ברן, הנשלטת על ידי מאיר דור ואלכס נסיס, סיכמה היום (ה') את הרבעון הראשון עם גידול בשורת ההכנסות ומעבר לרווח תפעולי ונקי, ברקע להתקדמות בשני פרויקטים מרכזיים של החברה באתיופיה ורוסיה. 

קראו עוד בכלכליסט

היקף ההכנסות שרשמה החברה ברבעון הסתכם בכ-161 מיליון שקל, גידול של 24%. הכנסות החברה במגזר ברן אינטרנשיונל (פרויקטים בחו"ל) זינקו ב-53% ל-92 מיליון שקל וכתוצאה מכך היא רשמה רווח מגזרי של 12 מיליון שקל לעומת הפסד של 5 מיליון שקל ברבעון המקביל. חלק מרכזי בגידול מיוחס לפרויקט הולכת מים באתיופיה בהיקף כולל של 340 מיליון שקל, שהניב הרבעון הכנסות של 35 מיליון שקל. מרבית ההכנסות בפרויקט זה צפויות להתקבל עד למחצית השנייה של שנת 2018.

הגידול במכירות תורגם לשיפור ברווח הגולמי (ושיפור של 1% ברווחיות הגולמית), וכן לשיפור ברווח התפעולי שהסתכם בכ-10 מיליון שקל לעומת הפסד תפעולי ברבעון המקביל של 4.5 מיליון שקל. לשיפור זה שתי סיבות מרכזיות נוספות: צמצום ניכר בהוצאות המכירה (17%) ובהוצאות ההנהלה (22%) של החברה בהשוואה לרבעון המקביל, וכן רווח חד פעמי של 4 מיליון שקל הנובע ממכירת כלל האחזקות בחברה נכדה בדרום אפריקה. בחברה מציינים כי קיטון בהוצאות התפעול מתרחש מזה מספר רבעונים והוא מיוחס בעיקר לצמצום עובדי החברה וייתור של משרות כמו גם צמצום בשטחי המשרדים שברשותה. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 6.2 מיליון שקל לעומת הפסד של 10 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בשנים האחרונות מתמודדת קבוצת ברן, שעוסקת באמצעות חברות הבת במתן פתרונות הנדסיים וביצוע פרויקטים בתחום התשתיות, עם קיטון ניכר בפעילותה. אלו הובילה אותה לרשום בין השנים 2014-2016 הפסד של 93 מיליון שקל. בינתיים החברה הצליחה לעצור בשנה החולפת את מגמת הירידה בהכנסות וברבעון הנוכחי אף לייצר רווח תפעולי ונקי.

ברקע למצב החברה, היא פועלת מזה מספר חודשים באמצעות בנקאי השקעות לאיתור משקיע, כשעל פי הערכות ישנו מו"מ המתקיים מול חברת הנדסה זרה. בעניין זה מעדכנת החברה בדו"חות כי "המהלך ממשיך ומתקדם ומלווה על ידי בנקאי השקעות בתחום. בחינת לוח הזמנים לתהליך, מוביל לכך שמתוכנן צפי לסיום ההכנות, להתמקד ולהתכנס לסגירה לאחר מכן במחצית השניה של השנה". עוד הוסיפו בהודעה לעיתונות כי בחברה נערכים לפתיחת חדרי מידע בהמשך. נכון למועד הדו"ח יחס ההון למאזן של ברן עומד על 22.5%.

אלכסנדר נסיס , צילום: אי אף פי אלכסנדר נסיס | צילום: אי אף פי אלכסנדר נסיס , צילום: אי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות