אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר רשמית: נועז בר ניר מונה למנכ"ל קופת חולים כללית צילום: ענר גרין

נחשף בכלכליסט

אושר רשמית: נועז בר ניר מונה למנכ"ל קופת חולים כללית

בר ניר, ששימש בעבר כמנכ"ל משרד התיירות, מנכ"ל התאחדות המלונות וכן כסמנכ"ל קופת החולים הכללית, יחליף את אלי דפס; זאת למרות התנגדות ועד העובדים למינוי

25.05.2017, 17:21 | ספי קרופסקי

דירקטוריון כללית אישר אחר הצהריים (ה') כצפוי את מינויו של נועז בר ניר לתפקיד מנכ"ל הקופה. על המינוי הצפוי פורסם לראשונה ב"כלכליסט". בר ניר (53) כיהן בעבר כסמנכ"ל כספים בקופה הגדולה ביותר במדינה, וכן שימש כמנכ"ל משרד התיירות ובתפקידו האחרון היה מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל. הוא יחליף בסוף החודש את אלי דפס שמסיים כהונה מוצלחת של עשור בתפקיד, וישמש כיו"ר אל על.

קראו עוד בכלכליסט

מאחורי הקלעים של הליך המינוי התחוללה דרמה לא קטנה, מכיוון שמועמדותו של בר ניר נתקלה בביקורת לא מעטה בתוך הארגון וגם מחוצה לו. בוועד העובדים של הקופה התנגדו למינוי ודרשו שמי שיקבל את התפקיד הוא גורם מתוך הארגון, כשבין היתר הוזכרו שמותיהם של מנכ"ל סורוקה פרופ' אהוד דוידסון וסמנכ"ל הכספים אלי כהן. יו"ר ועד העובדים, פרוספר בן-חמו, אמר כי הוא "מאוד מקווה שהפוליטיקאים לא משתלטים על הקופה ומנסים להביא מישהו מבחוץ" לפני שהמינוי אושר.

בן חמו הוסיף כי "עד היום כל המנכ"לים חוץ מאביגדור קפלן נבחרו מבין מנהלי הקופה. יש כאן סמנכ"לים מוכשרים ובמינוי הזה הדירקטוריון משדר שהוא לא מאמין ולא מעריך את המנהלים של הארגון. אם ימונה מנכ"ל מבחוץ אנחנו נפעל כפי שנמצא לנכון והשקט סביב יחסי העבודה לא ישמר".

נועז בר ניר, צילום: ענר גרין נועז בר ניר | צילום: ענר גרין נועז בר ניר, צילום: ענר גרין

אלי אדמוני, יו"ר דירקטוריון כללית, מסר היום כי "אני מברך את נועז עם קבלת המינוי וסמוך ובטוח כי היכרותו העמוקה עם הכללית, ניסיונו הרב בניהול בכיר ועשייתו המגוונת ובעלת ההישגים בשנים האחרונות, יביאו להצלחתו בתפקיד ולהצלחת הארגון כולו. אני שב ומודה לאלי דפס, המסיים בימים אלה את תפקידו כמנכ"ל, על הובלת הכללית להישגים רבים אשר מיצבו אותה כארגון הבריאות המוביל בישראל".

נועז בר ניר עצמו מסר כי "אני מודה לוועדת האיתור ולדירקטוריון על האמון שניתן בי וגאה לחזור למשפחת הכללית שהוא ארגון הבריאות המוביל והחשוב בישראל. ביחד עם אנשי הכללית נמשיך להוביל ולהתמודד בהצלחה עם האתגרים הרבים העומדים בפנינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות