אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Tanium גייסה 100 מיליון דולר בהובלת TGP קפיטל צילום: שאטרסטוק

Tanium גייסה 100 מיליון דולר בהובלת TGP קפיטל

חברת הסייבר נחשבת לבעלת השווי הגדול בעולם בתחומה - בין 3.75 ל-4 מיליארד דולר. בתוך כך, עולות שוב טענות לפיהן מנהלי טניום פיטרו עובדים באופן שרירותי כדי למנוע מהם מלממש אופציות. טניום, מצידה, מכחישה

25.05.2017, 18:11 | רפאל קאהאן

הסטארט-אפ טניום (Tanium), חברת הסייבר של אורון ודוד הינדאווי שמוערכת כבעלת השווי הגדול בעולם בתחומה, הודיעה היום (ה') על גיוס של 100 מיליון דולר מקרן TPG קפיטל.

קראו עוד בכלכליסט

זהו סבב הגיוס השביעי של החברה עד כה. שווייה של טניום ממשיך לעמוד על כ-3.75 עד 4 מיליארד דולר. לפי דיווח של Axios, החברה רווחית ומחזיקה כ-300 מיליון דולר במזומן.

דוד ואורון הינדאווי, מייסדי החברה דוד ואורון הינדאווי, מייסדי החברה דוד ואורון הינדאווי, מייסדי החברה

בין השאר, הגיוס צפוי לכסות תשלום מזומנים למקימי החברה, ביניהם דויד האב שפרש לאחרונה מניהולה. לפי דיווח של בלומברג, יתכן שהחברה תישען על חלק מהסכום גם לכיסוי תביעות נזיקין בעקבות מה שהוגדר כפיטורי עובדים שרירותיים, במטרה למנוע מהם מלממש אופציות. לפי הדיווח, סדרה של בכירים לשעבר בטניום טענו שנושלו בכוח מזכויות שצברו בחברה. בפועל, לא ידוע בשלב זה על תביעות המתנהלות נגד הנהלת החברה או מייסדיה.

טניום הייתה אמורה לצאת להנפקה השנה - מהלך שנדחה למועד לא ידוע. פאסל מרצ'נט, סמנכ"ל הכספים של טניום שהצטרף לאחרונה, דחה את הטענות שהועלו בכתבה של בלומברג והסביר שלא צריך להאמין לכל מה שקוראים. הגיוס הנוכחי הוא השני בגודלו מאז הקמת החברה. ב-2015 גייסה טניום כ-200 מיליון דולר בשני סבבים בהובלת אנדריסן הורוביץ. ב-2014 גייסה כ-90 מיליון דולר מה שהקפיץ את שוויה לכמעט מיליארד דולר. לפני כן הסתכמו גיוסיה בכ-4 מיליון דולר בשלושה סבבים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות