אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קליפורניה נגד תוכנית התשתיות למכוניות נקיות של פולקסווגן צילום: גטי אימג'ס

קליפורניה נגד תוכנית התשתיות למכוניות נקיות של פולקסווגן

לטענת הרגולטורים, התוכנית שפותחה לאחר חשיפת פרשת זילגייט והיקפה במדינה 800 מיליון דולר, מתעלמת מקהילות מוחלשות

27.05.2017, 09:03 | שירות כלכליסט

הרגולטורים בקליפורניה טוענים כי לתוכנית ההוצאות של פולקסווגן על תשתיות למכוניות נקיות יש כמה חסרונות, וכי היא אינה כוללת פרטים על הדרך בה היא תסייע לקהילות נחשלות או כיצד תקדם טכנולוגית תא דלק מימן.

קראו עוד בכלכליסט

הביקורת הועברה במכתב שנשלח ביום רביעי מטעם מועצת משאבי האוויר של קליפורניה (CARB) ליצרנית הרכב הגרמנית. פולקסווגן נדרשה להגות את התוכנית לאחר שנחשף כי התקינה במכוניות הדיזל שלה תוכנה לזיוף תוצאות הזיהום. עם זאת, חלק מהביקורת היא כי התוכנית הזו עלולה להעניק לה יתרון תחרותי על כלי רכב אחרים. כמו כן, הטענה היא כי פולקסווגן מתעלמת מקהילות עניות יותר, שם המדינה מעוניינת לקדם את עניין המכוניות הנקיות.

פולקסווגן הסכימה להוציא 800 מיליון דולר בקליפורניה, זאת כחלק מ-2 מיליארד דולר שהתחייבה להקצות בכל רחבי ארה"ב לאחר שנחשפה הפרשה. אולם, בקליפורניה הודיעו לחברה כי התוכנית עבור 200 מיליון דולר הראשונים אינה מספקת.

מנכ"ל פולקסווגן מתיאס מולר, צילום: גטי אימג מנכ"ל פולקסווגן מתיאס מולר | צילום: גטי אימג'ס מנכ"ל פולקסווגן מתיאס מולר, צילום: גטי אימג

לפיכך, פולקסווגן נדרשה להסביר כיצד היא מתכוונת לעמוד בדרישות להשקיע את הכספים בקהילות מוחלשות, כולל התקנת תחנות טעינה למכוניות חשמליות. הדרישה היא ש-35% מהתשלום הראשוני המיועד לתקופה של 30 חודשים יוקצו לקהילות החלשות.

פולקסווגן נדרשה גם לפרט תוכניות פוטנציאליות למכוניות מימן (hydrogen vehicles) לאורך תקופה של 10 שנים.

מפולקסווגן נמסר בתגובה כי הם מחויבים להשקיע 2 מילליארד דולר בהתאם להסדרים עם סוכנות ההגנה על הסביבה האמריקאית וקליפורניה, וכי הם עוברים על הדרישות של המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות