אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שהשתלטה על מטומי, קרן ברוש נכנסת גם לפריון

בלעדי לכלכליסט

אחרי שהשתלטה על מטומי, קרן ברוש נכנסת גם לפריון

הקרן המתמחה בכניסה לחברות במשבר החלה לרכוש מניות של חברת הפרסום הדיגיטלי פריון נטוורק, חודשים ספורים לאחר שהפכה לבעלת מניות משפיעה בחברה אחרת בענף, מטומי. גם קרן נוקד של רועי ורמוס רוכשת מניות של החברה

28.05.2017, 07:59 | מאיר אורבך

שמונה חודשים לאחר שהשתלטה על חברת הפרסום הדיגיטלי הישראלית מטומי, נכנסת קרן ברוש קפיטל של אמיר אפרתי לחברה נוספת בתחום - פריון נטוורק. ל"כלכליסט" נודע שהקרן החלה לרכוש מניות של פריון הנסחרת בתל אביב ובנאסד"ק. במקביל, גם קרן נוקד של רועי ורמוס רוכשת מניות של פריון. שתי הקרנות רכשו מניות בשווי 15–20 מיליון שקל והן מחזיקות בכ־4% ממניות החברה, ששוויה העדכני 454 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

חברות הפרסום הדיגיטלי סובלות מירידה בשווי ומאי־נחת מצד המשקיעים, בעיקר משום שהן מבססות את רווחיהן על פערי מחירים ברכישת שטחי פרסום ופחות על טכנולוגיות מתקדמות. בעת שהשתלטה על מטומי, טענה קרן ברוש שהחברה פועלת בלי תוכנית אסטרטגית. הקרן הובילה להדחת המנכ"ל עופר דרוקר ולפיטורים של עשרות עובדים. לאחר השלמת ההפיכה, נראה הקרן מצפה שמטומי תתמקד בפיתוח טכנולוגי.

עוד מוקדם להעריך את כוונות ברוש בפריון, אך ייתכן שתפעל גם בה למטרות דומות. גם פריון הפגינה חוסר יציבות ניהולית בשנה האחרונה כאשר בעלי המניות יזמו את החלפתו של המנכ"ל ג'וזף מנדלבאום. הדירקטוריון בלם את היוזמה, אך מנדלבאום שהבין שאינו זוכה לאהדה בקרב בעלי המניות, החליט לפרוש. הוא הוחלף בינואר בדורון גרסטל, שהוביל את פאנאיה שנמכרה לאינפוסיס ההודית ב־230 מיליון דולר ואת נוליו שנמכרה ב־42 מיליון דולר ל־CA.

אמיר אפרתי ודורון גרסטל אמיר אפרתי ודורון גרסטל אמיר אפרתי ודורון גרסטל

המהלך העסקי המשמעותי של פריון היה ב־2013, כשהתאחדה עם חטיבת הקליינט של קונדואיט בעסקה בשווי 2.9 מיליארד שקל. העסקה הפכה את מייסדי קונדואיט, רונן שילה ודרור ארז, לבעלי מניות עיקריים בפריון.

קרן ברוש מנהלת נכסים במאות מיליוני שקלים ומתמחה בכניסה לחברות ישראליות המצויות בבעייה תזרימית או ניהולית. בסביבת פריון תהו מה משמעות הכניסה של הקרן לחברה שמראה סימני התאוששות. הכנסותיה ב־2016 עלו ב־40% ל־313 מיליון דולר, עלייה המיוחסת בעיקר לרכישת חברת אנדרטון האמריקאית ב־180 מיליון דולר, ולקיצוץ משמעותי במספר העובדים.

גרסטל מסר ל"כלכליסט" שכניסת קרן ברוש היא "התפתחות חיובית, הפגנת ביטחון מצד משקיע שהחליט לתפוס עמדה אסטרטגית בחברה. בעלי המניות הוותיקים בחברה משתפים פעולה עם הרחבת בסיס בעלי המניות והגדלת הנזילות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות