אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון חזק להפניקס: רווח של 270 מיליון שקל, תשואה להון של 21.8% צילום: אבי ולדמן

רבעון חזק להפניקס: רווח של 270 מיליון שקל, תשואה להון של 21.8%

הפניקס נהנתה משוק ההון החיובי ברבעון ומעלייה בסביבת הריבית. הרווח ברבעון המקביל עמד על 17 מיליון שקל, לאחר שהחברה נאלצה לרתק רווחים לטובת חיזוק ההון

28.05.2017, 09:01 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח הפניקס שבשליטת קבוצת דלק ובניהולו של אייל לפידות מסיימת רבעון ראשון חזק עם רווח כולל של 270 מיליון שקל, לעומת 17 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, בעיקר תודות לסביבת הריבית העולה.  

קראו עוד בכלכליסט

ברבעון הנוכחי שחררה הפניקס לשורת הרווח 66 מיליון שקל לפני מס, בזכות העלייה בסביבת הריבית - בעוד שברבעון המקביל היא נאלצה לפעול באופן הפוך ולרתק הון בהיקף של 196 מיליון שקל לפני מס, בעיקר בגלל תקנות וינוגרד שהורו על הגדלת הפיצוי למבוטחים בביטוחי רכב חובה. בנוסף, במהלך הרבעון נגבו בביטוחי המנהלים בפוליסות המשתתפות ברווחים (שם חברת הביטוח נהנת מ-15% מהתשואה המושגת בתיק) 72 מיליון שקל, לעומת 28 מיליון שקל בתקופה המקבילה, תודות לתשואות גבוהות יותר בשוק ההון.

בדומה ליתר חברות הביטוח מפרסמת הפניקס את הערכת השווי השנתית שלה לתיק ביטוחי החיים, הבריאות והפנסיה שנאמד בשווי של 8.1 מיליארד שקל, עלייה של 25% לעומת התקופה המקבילה. 

הפניקס מתייחסת גם לעמידה בדרישות ההון החדשות, הסולבנסי 2, המיושמות על חברות הביטוח: לפי תרגיל רגישות שביצעה נכון לסוף 2015 בהתחשב בגיוסי הון שביצעה אין לה גרעון משמעותי בהון וזאת גם אם לא לוקחים בחשבון את העובדה שהמפקחת על הביטוח הסכימה לפרוש את יישום ההוראות לתקופה של 8 שנים.

בינואר 2017 מוזגו פעילויות הגמל של אקסלנס והפניקס לפעילות מאוחדת תחת חברת ״אקסלנס גמל״. החל מהתאריך הנ״ל ניהול ההשקעות של ״אקסלנס גמל״ מבוצע ע״י חטיבת ההשקעות של הפניקס.

בביטוחי הבריאות הסתכמו הפרמיות ברוטו ברבעון ב-474 מיליון שקל, בהשוואה לסכום פרמיות של 444 מיליון שקל בתקופה המקבילה - עלייה של 6.8%.

התשואה על ההון הסתכמה ברבעון ב-21.8%. לשם השווא,ה המתחרה הראל שפרסמה את תוצאותיה בשבוע שעבר רשמה תשואה על ההון של 20%. בימים אלו מצפים בעלי השליטה בהפניקס, קבוצת דלק של יצחק תשובה, לקבלת תשובת המפקחת על הביטוח דורית סלינגר לגבי מתן היתר שליטה לקבוצה הסינית יאנגו - אשר חתמה על הסכם לרכישת השליטה בחברה. יאנגו כבר הודיעה כי תמנה לתפקיד יו"ר החברה עם השלמת העסקה את יונל כהן, לשעבר מנכ"ל מגדל ויו"ר איילון ביטוח.

 

במסגרת ההסכם מול יאנגו סוכם כי תקופת הבלעדיות בין הצדדים תפוג ב-4 ביוני ולאחריה כל אחד מהצדדים יוכל לבטל את ההסכם - כאשר השאלה הגדולה היא האם בפרק הזמן של הימים הספורים הקרובים סלינגר תעניק את היתר השליטה המיוחל, ואם לא, האם הצדדים יאריכו את ההסכם לפרק זמן נוסף. התקווה היא שהבאתו של יונל כהן לעסקה, כמו גם העובדה שירכוש 4% מהחברה, ימונה ליו"ר ויחזיק בזכויות וטו רבות, יסייעו לסלינגר להעניק את ההיתר המיוחל.

הדוחות חושפים עוד כי בסוף ינואר האחרון קנסה המפקחת סלינגר את הפניקס בקנס משמעותי של 2.8 מיליון שקל בשל הפרה לכאורה של הוראות חוזר צירוף לביטוח באופן הצגת פנייה שיווקית למועמד לביטוח – הכוונה היא להוראות שמתייחסות לאופן שבו ניתן לשווק מוצרי ביטוח ללקוחות חדשים ושקיפות בהצגה זו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות