אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזה ענק לאלביט: תספק מערך מודיעין אלקטרוני תמורת כ-390 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

חוזה ענק לאלביט: תספק מערך מודיעין אלקטרוני תמורת כ-390 מיליון דולר

הרוכשת: מדינה באירופה; החוזה, הכולל מגוון יכולות מודיעיניות כמו גם פתרונות קשר ושליטה ובקרה, יבוצע במהלך שלוש שנים

28.05.2017, 09:51 | אמיר רוזנבאום

חברת התעשייה הביטחונית אלביט מערכות בניהולו של בצלאל (בוצי) מכליס הודיעה היום (א') כי זכתה בחוזה, בהיקף כספי של כ-390 מיליון דולר, לאספקת מערך מודיעין אלקטרוני יבשתי למדינה באירופה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, החוזה, הכולל מגוון יכולות מודיעיניות כמו גם פתרונות קשר ושליטה ובקרה, יבוצע במהלך שלוש שנים. בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, התייחס לעסקה ואמר כי "המגוון הרחב והסינרגיה בין היכולות מאפשרים לנו להעניק ללקוחותינו פתרון ייחודי ואיכותי ביותר היוצר מכפיל כח. כמו בפרויקטים אחרים, גם הפעם אנו מספקים ללקוח פתרון מודיעיני ייחודי,הנסמך על טכנולוגיות מתקדמות, הבנה מבצעית וניסיון".

בוצי מכליס בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן בוצי מכליס בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בוצי מכליס בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן

עלייה בהכנסות וירידה ברווח ברבעון הראשון

לפני כשבועיים פרסמה את אלביט את דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון לשנת 2017. החברה הציגה גידול בשורת ההכנסות ובהיקף צבר ההזמנות העתידי אך בו זמנית עם ירידה ברווחיות התפעולית של החברה וקיפאון ברווח בשורה התחתונה. כמו כן, אלביט הודיעה כי תחלק דיבידנד בהיקף של 19 מיליון דולר.

הכנסות החברה הסתכמו ב-749 מיליון דולר ברבעון הראשון, גידול של 3.9% בהשוואה לרבעון המקביל. למעט חטיבת היבשה של החברה, רשמה החברה גידול בכל חטיבות פעילותה אותו הובילה חטיבת מערכות תקשורת ומודיעין (C4SIR) עם צמיחה של 26% בשורה העליונה. כתוצאה, הרווח הגולמי עלה בכ-4% ל-221 מיליון דולר (שיפור של 0.1% בשיעור הרווחיות).

בשורה התחתונה מסכמת אלביט מערכות את הרבעון עם רווח נקי חשבונאי של 45.5 מיליון דולר, קיטון של 12.7% בהשוואה לרבעון המקביל הנובע משתי סיבות: ירידה ברווח התפעולי וגידול בהוצאות המימון של החברה, שהסתכמו במהלך הרבעון הראשון בכ-8.6 מיליון דולר בהשוואה להוצאות מימון נמוכות יותר של 1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל כתוצאה מרווחי שערוך מט"ח שחלו בו והשפיעו לחיוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות