אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד האוצר: מס קנייה לא ישולם על מוניות היברידיות צילום: istock

משרד האוצר: מס קנייה לא ישולם על מוניות היברידיות

מדובר בהטבה שתינתן לנהגי המוניות בעת מכירת הרכב לנהגים פרטיים ותהיה תקפה למוניות שעלו על הכביש בין 2017 ל-2019 במטרה לעודד צמצום רכישת מכוניות בעלות מנוע דיזל הנחשבות מזהמות

28.05.2017, 12:06 | תומר הדר ועמרי מילמן

משרד האוצר יוצא במהלך לעידוד של רכישת מוניות היברידיות. במסגרת צו עליו חתם היום שר האוצר, משה כחלון, יוענק למונית היברידית שיעור פחת מצטבר גבוה מזה שמקבלת מונית רגילה. כיום בשוק המוניות בעת הרכישה לא משולם עבור המונית מס קנייה. מס הקנייה עצמו משולם (באופן חלקי) לאחר מכירת הרכב ללקוח פרטי.

קראו עוד בכלכליסט

לפי משרד האוצר, על מוניות מדגמים היברידיים יוענק שיעור פחת מצטבר גבוה יותר מזה שמוטל על מונית רגילה. כלומר, לאחר ארבע שנים לא ישולם כלל מס קנייה על מונית בעת מכירתה ללקוח פרטי. ההטבה, לפי משרד האוצר, תקפה למוניות שעלו לכביש בין 2017 ל-2019. מטרת המהלך היא לעודד צמצום של רכישת מכוניות בעלות מנועי דיזל הנחשבים, לפי משרד האוצר, למזהמים ביחס למנועי בנזין.

יש לציין כי למרות קביעת משרד האוצר, כיום דגמי מכוניות דיזל אשר פופולריים, או צפויים להיות פופולריים בקרב נהגי המוניות כבר אינם מזהמים יותר ממכוניות מקבילות בעלות מנועי בנזין. בפועל, לעתים הם אפילו נקיים יותר. רנו גראנד קופה המשפחתית, לדוגמה, מדורגת בגרסת הדיזל ברמת זיהום 4 הנחשבת טובה מאוד. דווקא גרסת הבנזין מדורגת בדרגה 5.

 , צילום: istock צילום: istock  , צילום: istock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות