אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה של 1% בהכנסות אדמה - הרווח הנקי עלה ב-9.5% צילום: עמית שעל

ירידה של 1% בהכנסות אדמה - הרווח הנקי עלה ב-9.5%

החברה המתקרבת למיזוג עם סנונדה סיימה את הרבעון הראשון ברווח של 114 מיליון דולר - ההכנסות הסתכמו ב-843 מיליון דולר

28.05.2017, 12:21 | ניר טל

חברת אדמה, תחת ניהולו של חן ליכטנשטיין, סוגרת את הרבעון הראשון ללא שינוי בשורת המכירות במונחי מטבע מקור אך עם גידול של 9.5% ברווח הנקי לבעלי המניות שהסתכם בכ-114 מיליון דולר - לעומת 104 מיליון דולר ברבעון המקביל.  

קראו עוד בכלכליסט

מחזור ההכנסות של אדמה לרבעון הסתכם בכ-843 מיליון דולר, ירידה של 1.1%, בהשוואה להכנסות בהיקף של 853 מיליון דולר ברבעון המקביל. במונחי מטבע מקור, הירידה בהכנסות הסתכמה בכ-0.5% כשהייסוף של הדולר אל מול היורו (השוק האירופי אחראי על קרוב למחצית ממחזור ההכנסות) אחראי מרכזי לפער.

במונחים כמותיים, המשיכה אדמה בעלייה בכמויות המכירה וברבעון הראשון רשמה החברה עלייה של 3.7% לעומת הרבעון המקביל. פילוח גיאוגרפי משקף כי בעוד שבשוק האירופי חוותה החברה ירידה של 6.5% (2.3% במטבע מקור)  ל-398 מיליון דולר, בשוק האמריקאי רשמה החברה עלייה של 10% במחזור המכירות ל-169 מיליון דולר. בחברה מציינים כי על אף עליה מתונה במחירי חלק מהסחורות החקלאיות בשנת 2016, רמת המחירים עדיין נמוכה וספק אם הצליחה להתאושש מהתחתית.

הרווח הגולמי ברבעון הראשון הסתכם 311 מיליון דולר, עלייה של 5% בהשוואה לרבעון המקביל, שבו נרשם רווח גולמי של 296 מיליון דולר. . שיעור הרווחיות צמח בכ-2% ל-37% ביחס למחזור, על אף הקיטון במכירות. בהתייחס לזה אמר חן ליכטנשטיין, מנכ"ל אדמה "אנו ממנפים את השקות המוצרים המבודלים שלנו כמנוע צמיחה משמעותי בכל השווקים החקלאיים המרכזיים, אשר ממצב אותנו היטב קדימה".

ה-EBITDA הרבעוני עמד על 180 מיליון דולר לעומת 170 מיליון דולר ברבעון המקביל. שיעור ה-EBITDA עמד על 21.3% ביחס למחזור המכירות.

במהלך הרבעון הראשון אישרו בעלי המניות בסנונדה, הנסחרת בבורסת שנזן, את האישור למיזוג אדמה בתוך החברה. על פי הערכות בחודש הבא תשלים החברה את המיזוג הסופי, עם קבלת האישור מהרשות לני"ע הסינית. כחלק מהמיזוג תהפוך אדמה לחברה ציבורית הנסחרת בהונג-קונג תחת בעלת השליטה כמצ'יינה הסינית, שאך לא מזמן רכשה את סינג'נטה באופן רשמי.

חן ליכטנשטיין מנכ"ל קבוצת אדמה, צילום: עמית שעל חן ליכטנשטיין מנכ"ל קבוצת אדמה | צילום: עמית שעל חן ליכטנשטיין מנכ"ל קבוצת אדמה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות