אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל: יקר לנו לברר כמה אנחנו משלמים לנשים צילום: google

גוגל: יקר לנו לברר כמה אנחנו משלמים לנשים

ענקית הטכנולוגיה נדרשה להציג נתוני שכר של עובדיה למשרד העבודה האמריקאי, במטרה להבטיח שאין בה אפליית נשים. החברה, מצידה, טענה שהמידע הזה יתבע ממנה 500 שעות עבודה בעלות 100 אלף דולר

28.05.2017, 14:24 | ויקי אוסלנדר
גוגל מסרבת למסור מידע הנוגע למדיניות השכר של החברה. הבקשה נעשתה על ידי משרד העבודה האמריקאי במסגרת ביקורת שמבצע המשרד למניעת אפליה.

קראו עוד בכלכליסט

ענקית החיפוש טענה בדין בבית משפט בסוף השבוע כי כדי להפיק את המידע אותו דורש משרד העבודה יהיה עליה להשקיע 500 שעות עבודה בעלות של 100 אלף דולר. תובעת משרד העבודה אמרה בהודעה כי "גוגל יכולה בקלות לספוג עלות זו כמו שספוג מטבח יכול לספוג טיפה של מים".

משרדי גוגל בניו יורק, צילום: google משרדי גוגל בניו יורק | צילום: google משרדי גוגל בניו יורק, צילום: google

גוגל נתונה תחת ביקורת זו משום שהיא ספק שירותים גדול עבור הממשל האמריקאי. כקבלנית חיצונית, היא מחויבת לעמוד בתקנות שונות נגד אפליה ולנקוט בצעדים שונים אקטיביים כדי להבטיח הזדמנות שווה לעובדיה. בינואר השנה תבע משרד העבודה את גוגל על כך שלא מספקת היסטוריית שכר של עובדיה.

המשרד עצמו טען כי ברשותו עדויות על כך שגוגל אינה עומדת בתקנות הפדרליות בנושא. "ניתוח הממשלה בתחום מעלה כי הפערים בגוגל קיצוניים למדי, אפילו בשביל התעשייה עצמה", אמרה המפקחת האזורית של משרד העבודה לגרדיאן.

גוגל הכחישה את הטענות לפיהן קיימים בה פערי שכר וציינה בהודעה כי החברה "צמצמה לחלוטין את הפערים ברמה העולמית". גוגל אף טוענת כי כבר השקיעה 2,300 שעות עבודה בעלות של חצי מיליון דולר כדי להשיג את המידע שמשרד העבודה ביקש. בעתירה לבית משפט ציינה גוגל כי היקף הבקשה של משרד העבודה גובל בחדירה לפרטיות של עובדיה ובית המשפט העניק לחברה צו זמני המגן על גוגל מפני מסירת מידע נוסף.

במהלך העדויות שניתנו בבית המשפט ציין פרנק ווגנר, האחראי על התחרותיות בחברה, כי יכול להיווצר מצב בו אישה וגבר שמבצעים את אותו התפקיד ברמת מיומנות והצלחה דומה ישתכרו שונה. זאת, אם האישה הועסקה בשכר התחלתי נמוך משל הגבר.

"גוגל לא יכולה לטעון כי אין לה את ההון להוציא את המידע המבוקש", טענה בבית משפט נציגת משרד העבודה תוך שהיא מתייחסת להודעה מהתקופה האחרונה של גוגל כי היא תשקיע 150 מיליון דולר ביוזמות לקדם גיוון תעסוקתי. גוגל מצידה טענה כי החברה נענתה למרבית הדרישות שהוצבו על ידי משרד העבודה, אך חלקם גובלים בהפרת הזכות החוקתית לפרטיות.

גוגל מעסיקה כ-70 אלף עובדים ברחבי העולם, שליש מתוכם נשים. רק 19% מתפקידי הטכנולוגיה בחברה מאוישים על ידי נשים. בארה"ב לבדה גוגל מעסיקה 21 אלף עובדים. רק ב-2016 הכניסה גוגל 79.4 מיליארד דולר בהכנסות פרסום והיא היתה החברה בעלת ההכנסות הגבוהות ביותר בעולם מתחום זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות