אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקדים תרופה למכה? רונאלדו שילם 6 מיליון יורו למס הכנסה בספרד צילום: אי פי איי

מקדים תרופה למכה? רונאלדו שילם 6 מיליון יורו למס הכנסה בספרד

רשויות המס בספרד דורשות מכוכב ריאל מדריד תשלום כולל של 16 מיליון יורו - כוכב ריאל מדריד החליט בינתיים להעביר חלק מהסכום

28.05.2017, 16:52 | שירות כלכליסט
כריסטיאנו רונאלדו אמנם לא קיבל התראה רשמית על התיק שנפתח נגדו במשרד האוצר בספרד, שיחייב אותו לשלם 16 מיליון יורו, אך כוכב ריאל מדריד כבר שילם מרצון 6 מיליון יורו כדי לכסות תביעות מסים נגדו.

קראו עוד בכלכליסט

ההליך שנפתח נגד רונאלדו זהה להליכים שננקטו נגד שחקנים אחרים של הסוכן ז'ורז'ה מנדש - דייגו קוסטה, פאלקו, פיליפ לואיס וג'קסון מרטינז.

מאמן מנצ'סטר יונייטד, ז'וזה מוריניו, היה הראשון שדאג להסדיר את ענייניו עם משרד האוצר. התיק של רונאלדו נוגע לשנים 2003-2009. הוא השתמש באסטרטגיה של קרלוס אוסוריו, עורך דין המקורב לסוכן של השחקן הפורטוגלי. בשנים המדוברות ענייניו המשפטיים היו בידי עורכי דין אנגליים ואוסוריו. בארבע השנים הראשונות שלו במדריד הועברו ענייניו המשפטיים לידי חברה ספרדית, וב-2014 הם חזרו לחברה האנגלית. החל מ-2015 ניהלה את ענייניו הפירמה הספרדית סן אנד פררו.

כריסטיאנו רונאלדו , צילום: אי פי איי כריסטיאנו רונאלדו | צילום: אי פי איי כריסטיאנו רונאלדו , צילום: אי פי איי
לאחר מקרים של שחקנים אחרים שהסתבכו עם רשויות המס רצה רונאלדו להסדיר את מצבו, ולכן העביר מרצונו את התשלום בסך 6 מיליון יורו. אולם, רשות המס דורשת תשלום כולל של 15 מיליון יורו. בכל מקרה, התשלום מרצון עשוי למנוע פתיחת חקירה פלילית נגד השחקן, כפי שקרה עם מוריניו.

בניגוד לליונל מסי שנדרש ליישב את חוב המסים שלו על זכויות הדימוי בין השנים 2007-2009, על רונאלדו חלים חוקים אזוריים,ולא החוקים הארציים. ההבדל הוא שהחוקים החלים על רונאלדו מתייחסים רק להכנסות שלו בספרד, בעוד החוקים הארציים מטילים מס על כל ההכנסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות