אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצפלין של מייסד גוגל ישמש כיאכטה מעופפת - ולסיוע הומניטרי צילום: tweakers

הצפלין של מייסד גוגל ישמש כיאכטה מעופפת - ולסיוע הומניטרי

סרגיי ברין בונה את ספינת האוויר שלו, 200 מ' אורכה, במתחם מבודד השייך לנאס"א. עלות הפרויקט מוערכת ב-150 מיליון דולר - סכום שמשלם היזם מכיסו הפרטי. כשלא יטיס הצפלין מטעני סיוע לאזורים מבודדים, ישמש את בני משפחת ברין

28.05.2017, 17:16 | ויקי אוסלנדר
סרגיי ברין, ממייסדי גוגל, בונה את כלי התעופה הגדול בעולם כדי להעביר סיוע הומניטרי למקומות נידחים ברחבי העולם - כך לפי חשיפה של הגרדיאן. כשלא יטיס מטעני חירום, ישמש את ברין ובני משפחתו בתור יאכטה מעופפת.

קראו עוד בכלכליסט

ברין בונה את כלי התעופה שלו מזה זמן מה, במתחם מבודד השייך לנאס"א ונמצא בסמוך למטה גוגל בצפון קליפורניה. מדובר בספינת אוויר קשיחה שאורכה צפוי לעמוד על כ-200 מ' ואת מחיר הפיתוח, המוערך ב-150 מיליון דולר, מממן ברין מכיסו - לא סכום בעייתי עבור אדם שעומד מאחורי חברת טכנולוגיה ששוויה עומד על 690 מיליארד דולר.

עיצוב קונספט של צפלין מתקדם, צילום: tweakers עיצוב קונספט של צפלין מתקדם | צילום: tweakers עיצוב קונספט של צפלין מתקדם, צילום: tweakers

לפי דיווח של בלומברג, כלי הטיס צפוי להיות מלא בחומר שאינו דליק, בדומה לספינות אוויר בנות זמננו. ספינות האוויר של המאה שעברה היו במקרים רבים מלאות במימן, מה שגרם לא פעם לאסונות - שהבולט בהם היה התלקחות ההינדנבורג ב-1937 בניו ג'רזי. ספינות האוויר של הימים ההם היו עצומות, גדולות אף מהכלי שבונה מייסד גוגל: אורכה של ההינדנבורג הגיע ל-245 מ', פי 3 ממטוס ג'מבו.

ברין אף גייס לפרויקט את אלן ווטסון, מהנדס שעבד בעבר בנאס"א ומועסק היום על ידי אחת מחברות הלוויין של גוגל (LTA) הנשלטת על ידי משפחתו של ברין. בשנת 2014 החכירה גוגל מנאס"א את המתחם בו הפרויקט מבוצע ל-60 שנה ב-1.1 מיליארד דולר. LTA, החברה בבעלות ברין שוכרת חלק מהשטח בשביל פרויקט התעופה הגרנזיוזי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות