אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלת אגף התקציבים במשרד רה"מ - המועמדת המובילה לתפקיד מ"מ נציב שירות המדינה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מנהלת אגף התקציבים במשרד רה"מ - המועמדת המובילה לתפקיד מ"מ נציב שירות המדינה

דרורית שטיינמץ היא הבחירה הראשונה של נתניהו, אך גם המשנה למנכ'ל משרד ראש הממשלה, יוסי קטריבס, מועמד; אהוד פראוור לא צפוי להתמנות לתפקיד

28.05.2017, 17:43 | אדריאן פילוט

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי בקרוב למנות ממלא מקום זמני לנציב שירות המדינה, במקמו של משה דיין שפרש.

השמות העיקרים שעלו הם מנהלת אגף התקציבים במשרד ראש הממשלה, דרורית שטיינמץ, והמשנה למנכ''ל יוסי קטריבס. גם שמו של אהוד (אודי) פראוור, שכבר כיהן כממלא מקום זמני לנציב, עלה - אך הוא לא צפוי להתמנות שוב לתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

גורמים בכירים בלשכתו של נתניהו מסרו ל"כלכליסט" כי שטיינמץ היא הבחירה הראשונה של נתניהו.

קטריבס, אלוף משנה באמ''ן, מכהן כמשנה למנכ''ל משרד ראש הממשלה. הוא היה ממונה על פרויקט "ישראל דיגיטלית" וגם אחראי על פרויקט התקשוב הממשלתי. "יוסי הוא איש מצויין והוא בעל כישורים גם להיות נציב באופן קבוע", אמר בכיר במשרד ראש הממשלה. קטריבס גם זוכה להערכה רבה גם בנציבות.

פראוור מכהן כראש האגף לתכנון מדיניות מאז הקמתו במשרד ראש הממשלה ב-2006. בשנים 2004-2006 שימש כסגן ראש המועצה לביטחון לאומי לנושא חברה ותשתיות. בשנים 1994-2004 ניהל את הגימנסיה העברית בירושלים. את שירותו הצבאי סיים בדרגת אלוף משנה, ובמהלכו כיהן כסגן קצין חינוך ראשי, כראש ענף תורת חינוך והסברה, כעורך העיתון הצבאי "במחנה" וכמפקד מרכז החינוך של צה"ל בירושלים. אם פראוור ימונה, זאת לא תהיה הפעם הראשונה שהוא מכהן כנציב שירות המדינה: ערב מינויו של הנציב הפורש, משה דיין, כיהן פראוור כממלא מקום נציב, אחרי פרישתו של שמואל הולנדר.

פראוור מאוד מוערך במשרד ראש הממשלה והוא ייצג את המשרד בישיבות שהתנהלו סביב הרפורמה בשירות המדינה שהוביל הנציב היוצא דיין.

נתניהו, צילום: MX1 נתניהו | צילום: MX1 נתניהו, צילום: MX1

המינוי של נציב זמני יסייע לנתניהו להמשיך לנסות לשכנע את שר הבריאות, יעקב ליצמן להסיר את התנגדותו למינויה של מיכל עבאדי-בויאנג'ו לתפקיד הנציב, כפי שנחשף ב"כלכליסט". עם זאת, ניתן להעריך כעת כי סיכוייה של עבאדי-בויאנג'ו להתמנות ירדו משמעותית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות