אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: הקבוצות ישלמו מס של 100% על רכישת כדורגלנים זרים צילום: רויטרס

סין: הקבוצות ישלמו מס של 100% על רכישת כדורגלנים זרים

לפי החוקים החדשים, קבוצה בהפסדים שמבצעת עסקה חסרת אחריות וצריכה לשלם דמי העברה עבור שחקן חדש, תידרש להשקיע סכום מקביל בקרן ממשלתית שמטרתה לטפח שחקנים מקומיים

28.05.2017, 18:07 | שירות כלכליסט

במהלך שנועד לבלום את זרם השחקנים הזרים בעלי המשכורות הגבוהות המוחתמים במועדונים סינים הנמצאים בהפסדים, התאחדות הכדורגל הסינית הכריזה על מגבלות חדשות - פחות מחודש לפני פתיחת חלון ההעברות הבא בסין, ב-18 ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

החוקים החדשים עלולים למנוע את המעבר של שחקנים כמו ויין רוני ודייגו קוסטה - שניהם מוזכרים כבעלי אפשרות לעבור למזרח הרחוק - לליגת העל הסינית הקיץ.

לפי החוקים החדשים, קבוצה בהפסדים שמבצעת עסקה חסרת אחריות וצריכה לשלם דמי העברה עבור שחקן חדש, תידרש להשקיע סכום מקביל בקרן ממשלתית שמטרתה לטפח שחקנים מקומיים.

"קבוצות שמחתימות שחקנים באמצעות הוצאות הון ידרשו לשלם את אותו הסכום לטובת עמותת פיתוח הכדורגל הסיני, שמטרתה לאמן שחקנים צעירים, לקדם כדורגל חברתי וליזום פעילויות צדקה הקשורות לכדורגל", נמסר בהצהרה.

ההתאחדות ציינה עוד כי החל מעונת 2018, הקבוצות יידרשו להעלות בהרכב הפותח מספר זהה של שחקנים זרים ושחקנים סינים מתחת לגיל 23. הצעדים נועדו להניא קבוצות מלפעול "למען השגת תוצאות קצרות טווח, רכישות יקרות וביצוע פעולות שמעלות את המחירים", נכתב עוד בהצהרה.

דייגו קוסטה. יעבור לסין?, צילום: איי אף פי דייגו קוסטה. יעבור לסין? | צילום: איי אף פי דייגו קוסטה. יעבור לסין?, צילום: איי אף פי

הצעדים הללו מגיעים לאחר מספר עסקאות מעוררות השתאות ששברו את שיא סכום ההעברות באסיה 5 פעמים בתוך 12 חודשים, האחרונה ביניהן היא המעבר של אוסקר לשנגחאי עבור 60 מיליון יורו. בחלון ההעברות שהתקיים בינואר ובפברואר הוציאו הקבוצות הסיניות סכום שיא של 388 מיליון יורו.

נשיא סין שי ג'ינפינג הוא אוהד כדורגל נלהב, והכריז לא פעם כי הוא מעוניין לראות את הנבחרת הסינית מארחת וזוכה במונדיאל, יעד שנשמע לא ממש מציאותי עבור מדינה שמשתרכת כיום הרחק במקום ה-81 בעולם. קריאתו של שי נענתה במאמץ להביא שחקנים זרים בכירים הנמצאים לקראת סוף הקריירה שלהם. אולם, כעת מבינים בסין שזו אסטרטגיה מוטעית.

הרשויות בסין פרסמו כבר מספר אזהרות לגבי ההוצאות המופרזות מטעם הקבוצות, והחל מהעונה הקרובה, הקבוצות לא יוכלו להעלות למשחק יותר משלושה שחקנים זרים, זאת לעומת 4 המותרים כיום. כמו כן, ידרשו לכלול לפחות 2 שחקנים סינים מתחת לגיל 23 בכל משחק, כשאחד מהם יהיה חייב לעלות בהרכב הפותח.

החוק החדש לפיו קבוצות בהפסדים יצטרכו להעביר סכום זהה לסכום ההעברה לקרן ממשלתית, ככל הנראה יחול על כל הקבוצות, שכן לפי ההערכות הן כולן מפסידות כסף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות