אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הציירת עולה על הבמה: מופע על חייה של פרידה קאלו צילום: אור דנון

הציירת עולה על הבמה: מופע על חייה של פרידה קאלו

לירז צ'רכי מגלמת את פרידה קאלו במופע תיאטרון-מחול חדש בהבימה. צ'רכי: "נפתחה לי הנשמה"

29.05.2017, 08:41 | מאיה נחום שחל

תיאטרון הבימה מעלה השבוע הפקת תיאטרון מחול של היוצר והכוריאוגרף אביחי חכם (“גבירתי הנאווה”, “שיער”) על חייה של האמנית המקסיקנית פרידה קאלו. את קאלו תגלם השחקנית לירז צ’רכי ולצדה השחקן אסף גולדשטיין וצוות רקדנים.

את הרעיון להפקה, המציגה תחנות בולטות בחייה הקצרים, קיבל חכם כשצפה באקראי בסרט על חייה בטלוויזיה. “חשבתי לעצמי איך זה שלא עשו גרסה בימתית על סיפור חייה והבנתי שצריך לעשות את זה בצורה לא שגרתית, כמו החיים שלה עצמם.אמרתי לשחקנים בחזרות שאנחנו מציירים אותה איך שאנחנו רואים אותה, זה לא דוקומנטרי”.

לירז צ לירז צ'רכי מגלמת את פרידה קאלו | צילום: אור דנון לירז צ

על הדרמטורגיה אחראי מנהלו האמנותי של התיאטרון משה קפטן והיא מלווה בקריינות בקולה של צ’רכי, שמצטטת מתוך ספרים, יומנים ויצירות של לורקה התומכים בסיפור חייה.

לחכם היו כמה פרידות בראש אבל כשנתקל בפורים בתמונה של צ’רכי מחופשת לפרידה הוא הבין שזו היא. צ’רכי לא יכלה לסרב להצעה. "ברגע שהבנתי שזה לא מחזמר ושמעתי על מה מדובר נפתחה לי על הנשמה", אומרת צ'רכי, "פרידה היא משהו שאי אפשר לתאר, היא היתה כמו מיליוני נשים יחד וזה מאוד מאתגר. יש פה את כל השכבות של חייה וזה מרתק לבנות משהו מאפס דרך תנועה ולא דרך טקסט כתוב, להמציא לבד את השפה”.

על התלבושות אמון גילי אלגבי שיצר קולקציה מיוחדת בשיתוף בית עיצוב הבגדים “העין השלישית”. חלק מהפריטים ימכרו במסגרת קולקציית קפסולה בחנויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות