אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאחורי הגב של טראמפ: משרד החוץ הכפיל את מכסת הפליטים צילום: ארגון ישראייד israAID

מאחורי הגב של טראמפ: משרד החוץ הכפיל את מכסת הפליטים

לפי דיווח ב"ניו יורק טיימס", משרד החוץ הסיר בשקט את המגבלה על מספר הפליטים, למרות מאמציו העקשים של הנשיא לצמצם את שיעורי קליטתם

28.05.2017, 21:36 | שירות כלכליסט
משרד החוץ האמריקאי יכפיל כמעט את מספר הפליטים המורשים להיכנס לארה"ב, מקצב של 830 בשבוע כיום ל־1,500 בשבוע.

"הניו יורק טיימס" דיווח בסוף השבוע, כי משרד החוץ הסיר בשקט את המגבלה על מספר הפליטים, למרות מאמציו העקשים של הנשיא טראמפ לצמצם את שיעורי קליטתם. החלטת משרד החוץ נחשפה בהודעת אימייל שנשלחה ביום חמישי שעבר לסוכנויות פרטיות ברחבי העולם, המסייעות לפליטים בהליך הגשת הבקשה המייגע לכניסה לארה"ב, הנמשך כמעט שנתיים. על פי בכירה במשרד, ג'ניפר סמית, ארגוני הפליטים יוכלו להביא אנשים לארה"ב "מבלי שיהיו מוגבלים במכסות שקיימות עתה". בשלב זה לא ברור האם משרד החוץ ביצע את השינוי בידיעתו של הנשיא טראמפ. עם זאת, דווח כי אנשי המשרד נועצו בעמיתיהם במשרד המשפטים.

פליטים סורים, צילום: ארגון ישראייד israAID פליטים סורים | צילום: ארגון ישראייד israAID פליטים סורים, צילום: ארגון ישראייד israAID

נכון ל־24 במאי, 45,533 פליטים הורשו להיכנס לארה"ב במסגרת מכסות 2017, שחישובם החל ב־1 באוקטובר 2016. עוד דווח בשבוע שעבר, כי אם ימשיך קצב כניסת הפליטים לעמוד על 817 בשבוע, כפי שנרשם בארבעת השבועות האחרונים, מספרם הכולל ב־2017 יגיע ל־60,672.

בה בעת מודאגים ארגונים המטפלים בקליטת הפליטים מקיצוצי התקציב שמתכנן טראמפ. "הצעת התקציב לשנת הכספים 2018 שהוגשה בשבוע שעבר מקצצת משמעותית במימון לקליטת הפליטים", דווח. טראמפ מבקש לקצצו ב־11%, ל־390 מיליון דולר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות