אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפארסה במינוי נמשכת: משרד הבריאות מעכב מינוי מנכ"ל חדש לוולפסון צילום: שאול גולן, יח"צ

הפארסה במינוי נמשכת: משרד הבריאות מעכב מינוי מנכ"ל חדש לוולפסון

חודש לאחר שבג"ץ אישר את המשך בחירת המנכ"ל לבית החולים בחולון, משרד הבריאות מבקש לפתוח את המכרז כדי לאפשר למועמדים נוספים להתמודד על התפקיד

29.05.2017, 08:23 | ספי קרופסקי

משרד הבריאות ונציבות שירות המדינה גוררים רגליים ועדיין לא בחרו מנכ"ל קבוע לבית החולים הממשלתי וולפסון בחולון. זאת אף שעבר יותר מחודש מאז בג"ץ דחה את העתירה שהקפיאה את המכרז לניהול בית החולים וולפסון, ובכך נתן אור ירוק להמשך ההליך.

קראו עוד בכלכליסט

המנכ"ל הקבוע הקודם ד"ר יצחק ברלוביץ' היה אמור לעזוב בסוף אוקטובר 2016, אך נותר עד לחודש שעבר מכיוון שבג"ץ הקפיא את המכרז לתפקיד בשל עתירה שהגישה מנהלת קרן המחקרים בבית החולים, איריס לוונשטיין לוי, שביקשה להתמודד על התפקיד אף שאינה רופאה.

בינתיים פרש ד"ר ברלוביץ', ובמקומו מונתה כממלאת מקום סגניתו ד"ר זהבית זיו־נר, גם היא עומדת לקראת פרישה.

רוצים ברשימה גם את סגן מנהל הדסה עין כרם

אלא שאף על פי שבג"ץ דחה בחודש שעבר את העתירה שהגישה לוונשטיין לוי וכך סלל למעשה את הדרך להמשך הליכי המכרז שפורסם בספטמבר 2016, נרשמה סחבת ומנכ"ל חדש עדיין לא מונה. ל"כלכליסט" נודע כי אחת הסיבות שההליך תקוע היא רצון של גורמים בכירים במערכת הבריאות לפתוח את המכרז למועמדים נוספים, שלפחות אחד מהם הוא סגן מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר אשר שלמון.

סיבה נוספת היא ככל הנראה חילופי המשמרות בראשות נציבות שירות המדינה, וההחלטה בעניין צפויה לעבור לנציב הבא שעדיין לא מונה.

בנציבות קיימת תמימות דעים שמוטב לא לפתוח את המכרז ולבחור מנכ"ל מתוך המועמדים הקיימים.

ממשרד הבריאות נמסר בהקשר זה כי "המשך הליכי המכרז מצוי בדיונים עם נציבות שירות המדינה".

מימין: שר הבריאות יעקב ליצמן וסגן מנהל הדסה ד"ר אשר שלמון, צילום: שאול גולן, יח"צ מימין: שר הבריאות יעקב ליצמן וסגן מנהל הדסה ד"ר אשר שלמון | צילום: שאול גולן, יח"צ מימין: שר הבריאות יעקב ליצמן וסגן מנהל הדסה ד"ר אשר שלמון, צילום: שאול גולן, יח"צ

עם המועמדים הבולטים לניהול בית החולים הממשלתי, מבין השישה שהגישו מועמדות לתפקיד, ניתן למנות את סגן מנהל וולפסון ד"ר יובל לוי, סגן מנהל בית החולים מאיר בכפר סבא ד"ר ארז ברנבוים, סמנכ"ל מערכות מידע ותפעול בבית החולים איכילוב בתל אביב ד"ר אסתי סייג וסגן מנהל בית החולים ברזילי באשקלון ד"ר יניב שרר.

לוונשטיין לוי בקמפיין גיוס המונים לקראת בג"ץ

בינתיים החלה מנהלת קרן המחקרים לשעבר בוולפסון לוונשטיין לוי בקמפיין גיוס המונים למימון ההוצאות המשפטיות והציבוריות לקראת סיבוב שני בבג"ץ.

בתחילת החודש הגישה לוונשטיין לוי בקשה לדיון נוסף לאחר שעתירתה לבג"ץ בה היא ביקשה להתמודד במכרז על תפקיד מנהלת בית החולים הממשלתי אף שאינה רופאה - נדחתה. נכון לסוף השבוע גייסה לוונשטיין לוי יותר מ־14 אלף שקל, והיעד שלה עוד רחוק - 75 אלף שקל עד 21 ביוני.

לוונשטיין לוי, שזכתה לתמיכה רבה בתוך וולפסון ומחוצה לו, כולל מצד המנכ"ל האחרון של בית החולים ד"ר ברלוביץ', נשענה בבקשתה על סעיף בחוק פקודת בריאות העם, שלפיו אין איסור למנות מנהל בית חולים שאינו רופא כל עוד ימונה לצדו "מנהל רפואי שהוא רופא בעל רישיון שייעץ בנושאים הרפואיים".

לאחר שלמעשה ויתרה על המאבק האישי שלה להשתתף במכרז בוולפסון, מבקשת כעת לוונשטיין לוי דיון חוזר בשאלה העקרונית מי יכול לנהל בית חולים בהסתמך על עמדת השופט מני מזוז שהיה בדעת מיעוט וקיבל את עתירתה ומנגד השופטים עוזי פוגלמן ויצחק עמית שדחו אותה.

"זה התחיל במאבק פרטי, אבל זה המאבק של כולנו", כותבת לוונשטיין לוי בעמוד של גיוס ההמונים באתר ג'אמפסטרטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות