אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איפה באמת עבד מנהל המאגר הביומטרי החדש צילום: שאטרסטוק

איפה באמת עבד מנהל המאגר הביומטרי החדש

משרד הפנים הודיע על מינויו למנהל המאגר של עצמון מינס ש"כיהן כסמנכ"ל טכנולוגיות בישראכרט ובוויזה". בפועל הוא לא מילא את התפקידים הללו

29.05.2017, 09:32 | עומר כביר

המנהל החדש של המאגר הביומטרי, עצמון מינס, שהוצג על ידי משרד הפנים כמי שכיהן כסמנכ"ל טכנולוגיות בישראכרט ובוויזה, לא החזיק בתפקידים הבכירים בחברות אלו – כך עולה מבדיקת "כלכליסט". במשרד הפנים אישרו את הדברים, והסבירו שההודעה שנשלחה לכתבים התפרסמה בטעות, וכתוצאה מכך הכילה פרטים לא נכונים.

קראו עוד בכלכליסט

ביום רביעי בערב נשלחה לכתבים שמסקרים את משרד הפנים וחברים בקבוצת הווטסאפ של המשרד הודעה מטעם הדובר, אבי פירסט, שהכריזה כי שר הפנים אריה דרעי מינה את מינס, בן 55, לראש הרשות לניהול המאגר הביומטרי. מינס, נכתב שם, נבחר לתפקיד החשוב הודות לרקורד המקצועי שלו "כסמנכ"ל טכנולוגיות ומערכות מידע בחברות ישראליות בכירות במשק, כמו ישראכרט, ויזה, עמידר".

מינס הוא אכן איש טכנולוגיה מוכר ומוערך, ובין השאר כיהן כסמנכ"ל הטכנולוגיה (או מנמ"ר) של חברות כמו עמידר, DHL ואגד תעבורה. בתפקידו האחרון כיהן כמנהל תחום יישומים במינהל התכנון של משרד האוצר. מינס, בוגר העתודה האקדמית, גם מחזיק בתואר ראשון במדעי המחשב ושירת כקצין בחיל האוויר שם עבד כמנתח מערכות מלאי וכוח אדם.

(ארכיון), צילום: שאטרסטוק (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

ואולם, גולת הכותרת של עברו המקצועי כפי שהוצגה על ידי משרד הפנים – סמנכ"ל טכנולוגיות בישראכרט ובוויזה – אינה נכונה. מינס לא כיהן בתפקידים בכירים אלו בוויזה או בישראכרט, אלא כמנהל מערכות מידע וטכנולוגיות בצמרת מימונים, חברה בת של ישראכרט.

בשיחה עם "כלכליסט" אישר דובר משרד הפנים פירסט שמינס לא כיהן כסמנכ"ל בוויזה או ישראכרט, והסביר שהייחוס שלהם אליו הינו תוצאה של "טעות סופר". "זו הודעה שלא היתה אמורה לצאת", הוא אמר. "עוד לא נחתם האישור אצל ראש הממשלה ולא היינו מוכנים להוציא כלום. מדובר בטיוטה לא מדויקת. אפילו לא ידעתי שזה יצא, אז לא הוצאתי תיקון. לא הייתי מודע לזה בכלל. שלחו לי טיוטה, רציתי להעביר לאחת העובדות שלי ובטעות זה נשלח לכתבי הפנים".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות