אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הודעת הריבית: היורו יורד שוב מתחת ל-4 שקלים צילום: שאטרסטוק

לאחר הודעת הריבית: היורו יורד שוב מתחת ל-4 שקלים

בנק ישראל הותיר כצפוי את הריבית על 0.1%; היורו נחלש ב-0.3% ונסחר תמורת 3.996 ש' - לאחר 6 ימי מסחר שבהם נסחר מעל סף ה-4 שקלים; הדולר נחלש ב-0.2% ונסחר ברמת 3.57 שקלים; בשל יום הזיכרון בארה"ב לא ייקבעו היום שערים יציגים חדשים, והשער שנקבע בשישי נותר בתוקף

29.05.2017, 16:11 | אמיר רוזנבאום

לאחר הריבית: השקל מתחזק היום (ב') במסחר הרציף מול המטבעות המובילים בעולם. הדולר נחלש ב-0.2% ונסחר ברמת 3.57 שקלים. היורו נחלש ב-0.4% ונסחר ב-3.990 שקלים. המטבע האירופי חזר מתחת לרמת ה-4 שקלים, לאחר 6 ימי מסחר שבהם נסחר מעל רמה זו. נזכיר כי מדובר בסביבת שפל של 15 שנה.

קראו עוד בכלכליסט

בשל חופשת יום הזיכרון (Memorial day) בארה"ב, לא ייקבעו היום יציגים ועד למחר בשעה 15:30 הדולר היציג נותר ברמה שנקבעה בשישי: 3.574 שקלים, היורו היציג יישאר ברמה של 4.006 שקלים.

"השקל מושפע כעת מ-3 גורמים עיקריים - עסקאות נפט וגז, אקזיטים למיניהם וצמיחה חזקה", כך טוענים כלכלני בנק אגוד בראשות אורלי אברהם. לדבריהם, "שלושת גורמים אלו חיזקו לאחרונה את השקל אל מול הדולר, אך בטווח הארוך הפער עשוי להצטמצם זאת בעקבות צפי העלאות הריבית בארה"ב אל מול צפי העלאות הריבית בישראל וכן ההפרש בין רמות האינפלציה השונות והיעדים להעלאת ריבית שהציבו בנק ישראל (יעד של מינימום 1% באינפלציה, האינפלציה בפועל שנה אחורה עומדת על 0.7%) והבנק הפדרלי (יעד של 2%, אנחנו כבר שם)".

בנק ישראל הותיר כצפוי את את שיעור הריבית במשק על 0.1%. בבנק אגוד מציינים כי למרות תחזית בנק ישראל שהריבית תעלה בהדרגה החל מהרבעון השני של 2018 (מ-0.1% ל-0.5%), "ייסוף השקל בתקופה האחרונה עשוי לדחות מעט/למתן את הציפיות של הבנק".

"ההשקעות של הזרים תומכות בשקל"

כלכלני לאומי שוקי הון מציינים כי המאזן נטו של ההשקעות הישירות (ההפרש בין השקעות ישירות נכנסות ויוצאות) מצוי בעודף מתחילת השנה, ולדעתם התפתחות זו תומכת בחוסנו של השקל. כמו כן, הם סוברים, שהעלייה בהשקעות הפיננסיות של תושבי ישראל בחו"ל אינה צפויה להשפיע באופן משמעותי על השקל, שכן השקעה זו מגודרת בחלקה, בעיקר על-ידי המשקיעים המוסדיים, כך ששיעור החשיפה שלהם למט"ח נותר יציב, בדרך כלל. "התפתחויות אלה, לצד הערכותינו כי העודף בחשבון השוטף של מאזן התשלומים יישמר גם בשנים הבאות, על רקע עודף מתמשך בחשבון השירותים של ישראל, לצד הסביבה הפיסקאלית היציבה, מהווים גורמים בסיסיים שממשיכים לתמוך בעוצמתו של השקל מול סל המטבעות המצוי כיום בנקודת שפל", אמרו בבנק.

 

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות