אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלרד: הצעת המכר לא נענתה במלואה - הסתכמה בכ-82.5 מיליון שקל צילום: עמית שעל

טלרד: הצעת המכר לא נענתה במלואה - הסתכמה בכ-82.5 מיליון שקל

קרן פורטיסימו הובילה את הצעת המכר שכיוונה במקור למכור 18 מיליון מניות תמורת 120 מיליון שקל. סכום המכירה בפועל יחולק לבעלי המניות על פי חלקם היחסי בהנפקה

29.05.2017, 11:26 | ניר טל

חברת טלרד נטוורקס של קרן פורטיסימו השלימה אתמול את שלב המכרז הציבורי, ובסיכום ההנפקה גייסה כ-162.5 מיליון שקל - 80 מיליון שקל במסגרת גיוס הון לפי שווי של 335 מיליון שקל, והיתר, כ-82.5 מיליון שקל, כתמורה לבעלי המניות בחברה במסגרת הצעת המכר ששולבה בהנפקה.  

קראו עוד בכלכליסט

את הצעת המכר הובילה קרן פורטיסימו של יובל כהן והסכום שגויס במסגרתה היה נמוך מכפי שציפו בהצעת המכר המקורית, שכללה הצעה למכירת 18 מיליון מניות בתמורה ל-120 מיליון שקל. זו הנפקת המניות הראשונית (IPO) השביעית במספר מתחילת השנה.

גיוס ההון כלל מכירת 25 מיליון מניות (250 אלף יח') במחיר המינימום שנקבע במכרז שעמד על 6.5 שקלים למניה. בשבוע שעבר השלימה החברה את השלב המוסדי ובחרה להיענות להצעות בהיקף של 160 מיליון שקל. אתמול בסיכום השלב הציבורי היא נענתה להצעות של 2.5 מיליון שקל בשל ביקושים נמוכים שקיבלה.

מפירוט הצעת המכר בתשקיף עולה שקרן פורטיסימו ניסתה למכור 15.5 מיליון מניות - 85% מהמניות המוצעות - כדי להיפגש עם תמורה של 100 מיליון שקל במזומן. בעלת המניות השנייה בגודלה, כור תעשיות, ניסתה למכור 1.8 מיליון מניות (9.7% מהמניות המוצעות) בתמורה ל־11.5 מיליון שקל. האחרון מבין המציעים, רן בוקשפן, מנכ"ל החברה, הציע קרוב למחצית מהחזקותיו (5.72% מכלל המניות בהצעה). ואולם בשל העובדה שהצעת המכר לא התקבלה במלואה ימכרו הצדדים את מניותיהם באופן יחסי כפי שקובע מנגנון המכירה בתשקיף.

טלרד נטוורקס, תחת ניהולו של רן בוקשפן ב-8 השנים האחרונות, מפתחת מגוון פתרונות תקשורת והיא מדווחת בדו"חותיה על שני תחומי פעילות. הראשון, תחום מוצרים, פתרונות ושירותים למפעילי תקשורת ותחום הפעילות השני כולל הקמה והטמעת תשתיות ומערכות תקשורת ו-IT בפרויקטים.

את הרבעון הראשון של שנת 2017 סיכמה החברה עם הכנסות של 32 מיליון דולר לעומת 28 מיליון דולר ברבעון המקביל - עלייה של 14.5%. הרווח התפעולי הסתכם בכ-4.3 מיליון שקל, לעומת רווח של 830 אלף שקל ברבעון המקביל (הסיבה המרכזית נעוצה בהכנסה חד-פעמית של 2.3 מיליון שקל). בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 3.5 מיליון דולר לעומת חצי מיליון דולר ברבעון המקביל.

יובל כהן יו"ר פורטיסימו, צילום: עמית שעל יובל כהן יו"ר פורטיסימו | צילום: עמית שעל יובל כהן יו"ר פורטיסימו, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות