אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצילו את הפלאזה? בן אשכנזי והנסיך הסעודי בן טלאל רוצים לרכוש את האייקון הניו יורקי

יצילו את הפלאזה? בן אשכנזי והנסיך הסעודי בן טלאל רוצים לרכוש את האייקון הניו יורקי

בן טלאל חבר לאשכנזי, מבעלי מכבי ת"א בכדורסל, במטרה לבצע השתלטות על המלון היוקרתי שנמצא בבעלות איש עסקים הודי שמסובך בפלילים. בעבר היה המלון בבעלות יצחק תשובה

29.05.2017, 16:30 | גולן חזני

חבירה יוצאת דופן בין איש עסקים ישראלי-אמריקני לנסיך סעודי בניסיון לרכוש יחד את אחד הסמלים של העיר ניו יורק – מלון הפלאזה הסמוך לסנטרל פארק.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי פרסומים בתקשורת האמריקנית בימים האחרונים, חבר בן אשכנזי, מבעלי מכבי ת"א בכדורסל, באמצעות חברת אשכנזי אקוויזישן שבה הוא מחזיק יחד עם מייקל אלפרט, לנסיך הסעודי אל וואליד בן טלאל בנסיון לבצע השתלטות על המלון היוקרתי. הרכישה אמורה להתבצע באמצעות רכישת חלקם של חלקה של חברת סהרה ההודית, שבעליה, סובראטה רוי הסתבך בפלילים בהודו באשמה כי הונה במיליארדים משקיעים ונכלא בכלא מקומי.

הפלאזה בניו יורק, צילום: שאטרסטוק הפלאזה בניו יורק | צילום: שאטרסטוק הפלאזה בניו יורק, צילום: שאטרסטוק

במקביל מנסים לרכוש השניים מניות של שותפים הודים קטנים יותר במתחם. דובר הקבוצה ההודית הכחיש אפשרות לעסקה כזו ואמר כי ההודים ימכרו רק את שלושת הנכסים המוצעים למכירה (שלושה בתי מלון) כמקשה אחת ולא את הפלאזה בנפרד.

בן טלאל מחזיק ב-50% ממניות מלון הפלאזה שמהווה חלק מהמתחם, אולם עפ"י הפרסומים, במקרה של רכישה, יחזיק אשכנזי באחוז גבוה יותר של מניות וינהל את הנכס. בן-טלאל החזיק בעבר בבעלות על המלון ומכר אותו ליצחק תשובה ב-2004 תמורת 675 מיליון דולר, אולם 8 שנים אח"כ רכש בחזרה חללק מהמלון עצמו.

אשכנזי שמחזיק 10%, נולד בקריית-אונו ובגיל 10 עבר עם הוריו לניו אינגלנד בחופה המזרחי של ארצות הברית. אביו, איזי, עשה את הונו בעסקי נדל"ן בניו יורק, והבן הצטרף לעסקים מגיל צעיר. כשהיה בן 30 הקים את החברה שלו, אשכנזי אקוויזישן, יחד עם אלפרט.

את הקפיצה הגדולה עשה אשכנזי במהלך המשבר של 2008, בו רכש נכסים שאותם השביח ומכר לאחר המשבר ברווח גדול. החברה שלו מחזיקה בכמאה נכסים בקנדה ובערי מפתח בארצות הברית דוגמת ניו יורק, סן פרנסיסקו, שיקגו, מיאמי ופילדלפיה, בשטח כולל של כ-15 מיליון מ"ר ובשווי המוערך במיליארדי דולרים.

מלון הפלאזה, צילום: warsteiner מלון הפלאזה | צילום: warsteiner מלון הפלאזה, צילום: warsteiner

אשכנזי, שמחזיק ב-10% ממניות מכבי תל אביב בכדורסל, נחשב כיום לאחד היזמים הבולטים בארצות הברית בתחום הנדל"ן המניב. במנהטן, למשל, מחזיקה החברה במספר נכסים בולטים במיקומי פריים - בין היתר, במלון מריוט איסט סייד על שדרות מדיסון (שאותו רכש ב-290 מיליון דולר) ובבניין הרמס באותו רחוב.

לפני כשמונה חודשים התעניין אשכנזי ברכישת השליטה בחברת הביטוח כלל, הגיע לארץ, נפגש עם בעל השליטה אדוארדו אלשטיין אולם לא הגיע לכלל הסכמה עמו על המחיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות