אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דראגי הפיל את היורו: ירד ב-1% - היציג נקבע על 3.968 שקל צילום: איי פי איי, שאטרסטוק

דראגי הפיל את היורו: ירד ב-1% - היציג נקבע על 3.968 שקל

נגיד הבנק האירופי המרכזי שדבק אתמול בתוכנית ההקלה הכמותית שלח את המטבע האירופי לירידות נוספות. היורו המשיך לצלול מול השקל לאחר שאתמול חזר להיסחר מתחת ל-4 שקלים - סביבת שפל של 15 שנה

30.05.2017, 13:21 | שירות כלכליסט

היורו ירד היום (ג') ב-1% מול השקל, זאת על רקע דבריו של נגיד הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי שדבק בתוכנית ההקלה הכמותית. שערו היציג של המטבע האירופי נקבע על 3.968 שקל - סביבת שפל של 15 שנה.

נזכיר כי אתמול לא נקבע שער יציג, אך היורו חזר להיסחר מתחת לרמה של 4 שקלים - זאת לאחר שישה ימי מסחר שבהם נסחר מעל רמה זו.

הירידות ביורו נרשמו הבוקר, על רקע דבריו של דראגי שבנאום בפני הפרלמנט האירופי בבריסל לפנות ערב אתמול אמר כי הוא משוכנע שיש להמשיך עם ההקלה הכמותית. "גוש היורו עדיין צריך מידה יוצאת דופן של תמיכה מוניטרית, למרות השיפור בנתוני הצמיחה", אמר דראגי. לדבריו, הבנק האירופי צריך להמשיך עם תוכנית רכישות האג"ח שלו, המתנהלות בהיקף של 60 מיליארד יורו בחודש, על מנת לתמוך בהתחזקות הכלכלית של היבשת. התוכנית זוכה לקיתונות ביקורת באירופה - בעיקר בגרמניה.

נגיד הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי, צילום: איי פי איי, שאטרסטוק נגיד הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי | צילום: איי פי איי, שאטרסטוק נגיד הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי, צילום: איי פי איי, שאטרסטוק

הדולר ירד הבוקר ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.561 שקל. אתמול לא נקבע שערו היציג של הדולר בשל חופשת יום הזיכרון בארה"ב והדולר היציג נותר ברמה שנקבע בשישי 3.574 שקל. 

אתמול אחה"צ הותיר בנק ישראל כצפוי את את שיעור הריבית במשק על 0.1%. בבנק אגוד מציינים כי למרות תחזית בנק ישראל שהריבית תעלה בהדרגה החל מהרבעון השני של 2018 (מ-0.1% ל-0.5%), "ייסוף השקל בתקופה האחרונה עשוי לדחות מעט/למתן את הציפיות של הבנק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
היורו מעל 1.11 מול הדולר, והיום נסחר ללא שינוי
כרגע מול הדולר. הבעיה היא בבנק ישראל שנעלם מהשוק ונותן לשקל להתחזק ללא הרף. הדבר כבר הוביל לירידה חדה ואף הפסדים בחברות היצואניות ברבעון הראשון. בנק ישראל משחק באש והיה צריך להעלות את הריבית ולאותת שהיא יכולה לרדת שוב מה שהיה בולם את רכישות השקלים. בנק ישראל משחק באש.
פ  |  30.05.17
לכל התגובות