אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט: טבע איבדה 2.4%, אורבוטק עלתה ב-1.1% צילום: בלומברג

וול סטריט: טבע איבדה 2.4%, אורבוטק עלתה ב-1.1%

המדדים המובילים ירדו עד 0.2% בהובלת מניות האנרגיה; אמזון נגעה לראשונה ברמה של 1,000 דולר; הזהב ירד מהשיא שרשם בשבוע שעבר, הנפט נחלש ב-0.3%

30.05.2017, 23:04 | שירות כלכליסט

שנחאי האנג סנג ניקיי קאק דאקס פוטסי  נאסד"ק S&P 500 דאו ג'ונס

23:00 - נעילה בוול סטריט

המדדים המרכזיים בוול סטריט ננעלו בירידות קלות, ומניות האנרגיה הובילו את המגמה השלילית עקב הירידה במחירי הנפט: דאו ג'ונס ירד ב-0.2%, נאסד"ק ו-S&P 500 איבדו 0.1% כאשר ביחס לשני המדדים האחרונים מדובר בסגירה שלילית ראשונה לאחר שבעה ימים של עליות. גם מניות הבנקים נסחרו היום בירידות, וגולדמן זאקס בלטה במיוחד עם היחלשות של 2%..

מבין המניות הישראליות ניתן לציין את טבע שאיבדה 2.4% ואת אורבוטק שעלתה ב-1.1%.

אתמול היו השווקים בארה"ב סגורים עקב יום הזיכרון שצוין במדינה.

22:20 - המניות שבדרך לשיא חדש

כמה מניות במסחר בוול סטריט קרובות לשיא חדש, ובהן: מיקרוסופט שעולה ב-0.4% לרמה של מעל 70 דולר; אלפבית - 0.2% לרמה של 995 דולר; וטסלה - 3% לרמה של 334 דולר.

21:45 - הנפט קיזז את הירידות

הנפט (WTI) נחלש בשיעור של 0.3% וננעל ברמה של 49.7 דולר לחבית. זאת לאחר שכבר נסחר ברמה של 49 דולר לחבית במהלך היום. הברנט נחלש ב-0.9% וננעל ברמה של 51.8 דולר לחבית, לאחר שנגע ברמה של 51 דולר. אחד הגורמים שהשפיעו ביותר על המסחר היה התחזית שפרסם גולדמן זאקס לירידה במחירי הנפט (ראו דיווח מוקדם יותר). המשקיעים ממתינים לנתונים שיפורסמו במהלך השבוע לגבי התפוקה בארה"ב, כאשר צפי האנליסטים הוא לירידה של 3.5 מיליון חביות בשבוע שעבר. מחיר הגז הטבעי ירד ב-5% לרמה של 3.145 דולר ליחידה.

21:00 - הזהב ננעל בירידות

הזהב ננעל בירידה של 0.5% לרמה של 1,265.7 דולר לאונקיה - זאת אחרי שלושה שבועות של עליות ולאחר שבשבוע שעבר רשם שיא של חודש. הירידות נרשמו למרות היחלשות מסוימת של הדולר, דבר שבדרך כלל מחזק את הזהב. המשקיעים ממתינים לדו"ח המשרות שיתפרסם ביום שישי בתקווה לקבל אינדיקציות באשר לקצב המתוכנן של העלאות הריבית על ידי הפד.

19:00 - נעילה שלילית באירופה

בורסות אירופה ננעלו בירידות על רקע התגברות החששות מפני בחירות בזק באיטליה: מדד פוטסי בבריטניה איבד 0.3%, דאקס בגרמניה ירד ב-0.2% וקאק בצרפת נחלש ב-0.5% מדד סטוקס 600 האזורי איבד 0.2%, כאשר רוב המגזרים המרכיבים אותו ננעלו במגמה שלילית, ובייחוד מניות הבנקים. חברת IAG, שהיא חברת האם של בריטיש איירווייז, איבדה 2.5% לאחר קריסת מערכות המחשוב שלה בשבוע שעבר.

בתוך כך מניית טבע מאבדת במסחר בוול סטריט 1.7% מערכה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

17:00 - נתון מאקרו נוסף

בניגוד למדד הוצאות הצרכנים החיובי שפורסם היום, מדד אמון הצרכנים רשם ירידה במאי - ל-117.9 נקודות לעומת 119.4 באפריל.

מדד קייס שילר, שמודד את מחירי הבתים ב-20 ערים בארה"ב, עלה בחודש מרץ בקצב שנתי של 5.9% - שיא מאז יולי 2014. מדובר בעלייה כפולה מזו שנרשמה בשכר הממוצע לשעה, דבר המקשה על רכישות נדל"ן. המדד הבודק את המחירים בכלל המדינה עלה ב-5.8% לעומת צפי ל-5.9%.

רכישות הבתים על הנייר ירדו ב-9% ומספרן עומד היום על 1.93 מיליון.

16:30 - פתיחת המסחר בוול סטריט

לאחר השיאים שנרשמו ביום שישי האחרון: יום המסחר נפתח בירידות קלות של עד 0.2%. אחת הסיבות למגמה השלילית היא תחזית גולדמן זאקס למחירי הנפט - 52.39 דולר לחבית ב-2017 לעומת התחזית עד כה שעמדה על 54.8 דולר לחבית. התחזית לשנים 2018 עד 2020 עומדת על 50 דולר לחבית.

אמזון עולה ב-0.3% וכבר נגעה לראשונה ברמה של 1,000 דולר

15:30 - מדד הוצאות הצרכנים

 

אינדיקציות נוספות להתרחבות הכלכלה בארה"ב: מדד ההוצאות האישיות לחודש אפריל הצביע על עלייה של 0.4% - השיעור החד מאז דצמבר, ובהתאם לצפי. מדד ההכנסה הפרטית לחודש אפריל עלה גם הוא בשיעור זהה - לפי הצפי. שיעור החיסכון לא השתנה ועמד על 5.3%. תחזית האנליסטים לצמיחת התמ"ג עומדת עתה על 3% ברבעון השני.

עם זאת, המדד הבודק את שיעור האינפלציה לפי הצריכה הפרטית (PCE) עלה באפריל ב-0.2%. בשיעור שנתי העלייה נחלשה ל-1.7% לעומת שיא שנתי של 2.1% בפברואר. מדד הליבה עלה ב-1.5% בחודש שעבר, לעומת 1.6% במרץ ו-1.8% בפברואר.

 

14:00 - יציבות בחוזים העתידיים בוול סטריט

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים כעת על פתיחה יציבה של המסחר - עם ירידות של עד 0.1% במדדים.

ב-17:00 צפוי להתפרסם מדד אמון הצרכנים של CB לחודש מאי, שצפוי להראות על ירידה קלה ל-119.8 נקודות, לעומת 120.3 בחודש אפריל. לפני כן יתפרסם מדד מחירי הבתים של קייס שילר, והוא צפוי להצביע על עלייה של 5.7% בחודש מרץ בחישוב שנתי.

אינטל הציגה היום את מעבד i9 Core שאמור להיות הטוב ביותר הקיים בשוק. מנהל קבוצת המחשוב של אינטל: "עד 2025 יהיו בעולם 80 מיליארד התקנים שמחוברים לאינטרנט".

בחזית הישראליות - אורבוטק דיווחה על הזמנה של 24 מיליון דולר מיצרנית הצגים השטוחים CHOT. 

מטה אינטל העולמית, צילום: בלומברג מטה אינטל העולמית | צילום: בלומברג מטה אינטל העולמית, צילום: בלומברג

13:00 - ריינאייר: עלייה של 6% ברווח הנקי

חברת התעופה המוזלת ריאנאייר דיווחה על עלייה של 6% ברווח הנקי בשנה הפיננסית האחרונה, שכללה קשיים כמו ההחלטה של בריטניה לעזוב את האיחוד האירופי ואת התקפות הטרור באירופה. עם זאת, החברה הודיעה כי הצמיחה השנה צפויה לעמוד על שיעור זהה על רקע הזמנות רבות. ריאנאייר דיווחה על רווח נקי של 1.32 מיליארד יורו (1.47 מיליארד דולר) עבור השנה הפיננסית שהסתיימה ב-31 במרץ. היא הציבה לעצמה טווח יעד של בין 1.3-1.35 מיליארד יורו. המכירות עלו ב-2% בשנה שעברה ל-6.65 מיליארד דולר וחברת התעופה הטיסה 120 מיליון נוסעים.

11:00 - בריטיש אירווייז חזרה לטוס באופן מלא

בריטיש אירווייז חוזרת לטוס באופן מלא בנמל התעופה הית'רו בלונדון, לאחר שמערכת המחשבים שלה חזרו לפעול. עם זאת, יש עדיין לקוחות של חברת התעופה שתקועים ללא מזוודות. מניות חברת האם של בריטיש אירווייז יורדות היום בלונדון ב-3%.

 

10:00 - ירידות חזקות בפריז בפתיחת המסחר

המסחר בבורסות אירופה נפתח בירידות חזקות, כאשר מדד הבנצ'מארק האירופי Europe Stoxx 600 רושם ירידות של 0.4%. מדד הפוטסי הבריטי ומדד הדאקס הגרמני יורדים ב-0.4%, בעוד מדד הקאק הצרפתי צונח ב-1%.

מוקדם יותר פורסמו נתונים כלכליים חשובים בצרפת: ההוצאה הצרכנית עלתה באפריל בשיעור של 0.5% - פחות מהציפיות שהיו לירידה של 0.7%, על פי סקר שערך וול סטריט ג'ורנל בקרב מספר כלכלנים. במקביל עדכנה צרפת את הצמיחה ברבעון הראשון ל-0.4% - יותר מהמצופה, אך עדיין פחות ממדינות אחרות ביורו. ההערכה המקורית היתה כי הצמיחה ברבעון הראשון עמדה על 0.3% בלבד. נתון זה נמוך מהצמיחה בשיעור 0.5% שנרשמה ברבעון הרביעי של 2016 ומתחת לממוצע הצמיחה בגוש היורו העומד על 0.5%.

בורסת פריז, צילום: שאטרסטוק בורסת פריז | צילום: שאטרסטוק בורסת פריז, צילום: שאטרסטוק

הבורסות באסיה נסחרו הבוקר בירידות (אך במתכונת מצומצמת למדי), והיורו נחלש לעומת המטבעות של השווקים המתעוררים, על רקע המסר הדובי שהעביר נשיא הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי שאמר לפרלמנט האירופי כי הבנק לא עומד לצמצם את תכנית רכישת האג"ח החודשית שלו. מדד הניקיי ביפן ננעל בירידה של פחות מ-0.1%. הבורסות בסין והונג קונג סגורות לרגל חג, כך שנפח המסחר מצומצם.

נתונים שפורסמו מוקדם יותר היום הצביעו על כך ששיעור האבטלה היפני נותר הנמוך ביותר מזה שני עשורים, אך הצריכה הפרטית בשפל. מדד הבנצ'מרק האוסטרלי עלה ב-0.3%, ואילו מדד קוספי בדרום קוריאה ירד ב-0.4%, זה היום השני ברציפות של ירידות. מדד סטרייט טיימס בסינגפור נחלש גם הוא ה-0.4%.

נגיד הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי. דבק בהמשך ההקלה הכמותית, צילום: איי פי איי, שאטרסטוק נגיד הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי. דבק בהמשך ההקלה הכמותית | צילום: איי פי איי, שאטרסטוק נגיד הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי. דבק בהמשך ההקלה הכמותית, צילום: איי פי איי, שאטרסטוק

היורו נחלש, זה היום הרביעי ברציפות, כך גם הראנד בדרום אפריקה לאחר שהנשיא ג'ייקוב זומה שרד ניסיון הדחה מצד חברי המפלגה שלו. היורו נחלש ב-0.3% לרמה של 1.1128 דולר במסחר בטוקיו. הראנד נחלש בשיעור זהה, לעומת זאת הין היפני התחזק ועלה ב-0.3% לרמה של 110.89 ין לדולר.

נראה כי הנושא העיקרי המטריד את המשקיעים הוא האם הכלכלה העולמית תוכל להתמודד עם עלויות הלוואה גבוהות יותר. הראלי בשוקי האג"ח מצביע על כך שהסוחרים מעדיפים לשמור על זהירות. נושא נוסף הוא היכולת של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ליישם את מדיניות הרפורמות עליה הצהיר. נשיא הבנק הפדראלי של סנט לואיס ג'יימס בולארד טען כי הממשל החדש יהיה חייב לעמוד בציפיות שהובילו לעליות בשוקי המניות. "בשלב מסוים וושינגטון תהיה חייבת לספק את הסחורה", אמר בראיון לבלומברג. "זה סיכון להמשך – האם ירח הדבש יסתיים והמציאות של הפוליטיקה האמריקאית תבוא לידי ביטוי".

בהמשך היום יתפרסמו נתונים כלכליים לגוש היורו, שלפי ההערכות יצביעו על הביטחון הכלכלי החזק ביותר מזה עשור. מחר יפורסמו נתוני האינפלציה לאזור. ביום שישי עתידים להתפרסם נתוני התעסוקה בארה"ב לחודש מאי. ההערכה היא כי נוספו לכלכלה 185 אלף משרות חדשות, וכי דו"ח חיובי יעלה את הסיכוי משמעותית להעלאת ריבית נוספת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות