אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורבוטק תספק מערכות בדיקה ב-24 מיליון דולר ל-CHOT הסינית צילום: אשר לוי

אורבוטק תספק מערכות בדיקה ב-24 מיליון דולר ל-CHOT הסינית

מדובר בשלב הראשון בעסקה עם יצרנית הצגים השטוחים שעל פי הערכות נאמדת ב-50 מיליון דולר. אורבוטק תמכור מערכות בדיקה ומדידה למפעל שמקימה החברה בסין

30.05.2017, 13:57 | ניר טל

בצל החקירה של רשות המסים מדווחת חברת אורבוטק, המפתחת מערכות ייצור ובדיקה לתעשיית האלקטרוניקה, על הזמנה בהיקף של 24 מיליון דולר מיצרנית הצגים השטוחים CHOT שבשליטת התאגיד הסיני CEC.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשלב ראשון בעסקה, שעל פי הערכות היקפה הכולל נאמד בכ-50 מיליון דולר, ובמסגרתה תמכור אורבוטק מערכות בדיקה ומדידה למפעל ייצור שהחברה מקימה בסין המיועד לייצור של צגי טלוויזיה.

באורבוטק מציינים כי מדובר על עסקה המתווספת לעסקה שעליה חתמה החברה בחודש דצמבר האחרון מול חברת BOE לאספקת מכונות בדיקה ומדידה למפעל שהקימה בסין בהיקף של 61 מיליון דולר. עוד מוסיפים בחברה כי צבר ההזמנות בתחום הצגים השטוחים, אחד מבין שלושת תחומי פעילותה של אורבוטק, צפוי לעמוד על כ-300 מיליון דולר (בסיכום שנת 2016 עמד הצבר על 156 מיליון דולר) בסיכום הרבעון השני. תחום זה (FPD) אחראי לכ-29% מהכנסות החברה במהלך הרבעון הראשון, כאשר יתר ההכנסות נובעת מפעילותה בתחומי הסמי-קונדקטור (SD) והמעגלים המודפסים (PCB). 

מנכ"ל אורבוטק אשר לוי מנכ"ל אורבוטק אשר לוי מנכ"ל אורבוטק אשר לוי

"הביקוש הגובר לפתרונות אורבוטק בטכנולוגיות LCD ו-OLED (הכוונה לדיודה פולטת אור המבוססת על חומר אורגני ומאפשרת לייצר מסכים שטוחים) הוא תוצאה של שילוב בין שוק צומח ובין הטכנולוגיה המתקדמת של הפתרונות שלנו והקשרים הטובים וארוכי השנים עם לקוחותינו. נמשיך לפתח פתרונות מדויקים ויעילים שישפרו את תהליכי הייצור של תעשיית הצגים העולמית ולהיות חלק משמעותי ביכולת לייצר מוצרים מתקדמים בהווה ובעתיד", מסר גיל אורון, נשיא חטיבת ה-FPD באורבוטק, בהודעה של החברה.

בשבוע האחרון מתמודדת אורבוטק עם שתי בדיקות של רשות המסים ובמסגרתן פשטה הרשות על משרדי החברה במטרה להחרים ציוד ולתשאל את עובדי החברה. במסגרת אחת הבדיקות נפתחה ברשות חקירה פלילית נגד בכירה בחברה, וכן של רו"ח מחברת קסלמן וקסלמן הנותן שירותים לחברה, בחשד לאי דיווח על הכנסות מרבית בהיקף של 45 מיליון שקל בקשר להלוואה שנתנה אורבוטק לחברת-הבת בבלגיה.

זאת ועוד, החברה דיווחה יום לפני לכן לרשות ני"ע האמריקנית (SEC) כי קיבלה שומת מס מרשות המסים הישראלית על סך 207 מיליון שקל בגין השנים 2012-2014. באשר לדרישות המס ציינו באורבוטק כי פעלו בהתאם ומדובר במחלוקת שבה יש להן טענות נגדיות.

אורבוטק סיימה את הרבעון הראשון, תחת ניהולו של אשר לוי, ברווח נקי של 22 מיליון דולר (על בסיס NON GAAP), ירידה של 3.7% בהשוואה לרווח של 23 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנת 2016. הרווח המתואם למניה הסתכם ב-46 סנט למניה, בהתאם לתחזיות האנליסטים. מחזור ההכנסות של החברה הסתכם בכ-188 מיליון דולר, ירידה של 1.5% לעומת הרבעון המקביל. על פי תחזיות החברה לרבעון השני, היא צופה צמיחה משמעותית והכנסות בהיקף של 210-220 מיליון דולר ושיעור רווחיות גולמית של 46%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות