אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינוי קרא לשר התקשורת: מהם האתגרים המרכזיים שבפניו? צילום: אוהד צויגנברג

מינוי קרא לשר התקשורת: מהם האתגרים המרכזיים שבפניו?

הכנסת אישרה אתמול רשמית את המינוי; השר החדש יצטרך להתמודד עם קידום ההפרדה המבנית בבזק, החלת רפורמת השוק הסיטונאי על HOT ופיצול ערוץ 22

30.05.2017, 17:07 | אביב גוטר
ח"כ איוב קרא מונה אתמול (ב') באופן רשמי לתפקיד שר התקשורת לאחר שמליאת הכנסת אישרה את המינוי ברוב של 44 תומכים ו-22 מתנגדים. בכך תמה לה תקופה בת כשנתיים וחצי שבה לא כיהן במשרד התקשורת שר במשרה מלאה והתיק נדד בין ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי.

קראו עוד בכלכליסט

בפני שר התקשורת הנכנס עומדות מספר משימות מאתגרות עליהן יצטרך לתת את הדעת. בראש ובראשונה יצטרך קרא לתמודד עם קידום ביטול ההפרדה המבנית בבזק, זאת לאחר שהנגבי חתם על יישום השלב השני ברפורמת השוק הסיטונאי ופתיחת שוק הטלפוניה לתחרות על בסיס התשתית של בזק. כמו כן יצטרך להחיל את הרפורמה גם על חברת HOT, שמסכלת את יישומה מזה כשנתיים וחצי. אולם על פי החלטת בג"ץ מהחודש האחרון בה נקבע כי לא יתקיים שימוע משני נוסף שיעסוק במחירים שתציע החברה למתחרותיה נדמה כי נסללה הדרך להחלת הרפורמה גם עליה. גם בשוק השידורים קיימים מספר מהלכים שיש לקדם אותם, שהמרכזי בהם הוא פיצול ערוץ 22 והמעבר לאפיקים חדשים בעוד כחמישה חודשים. הסוגייה המרכזית היא חטיבת החדשות של הערוץ שתמשיך לשדר במקביל במשך שלוש שנים בשני הערוצים של הזכייניות קשת ורשת, דבר אשר מהווה כר פורה לתיאום מלא בין החברות הנוגעות לענייני הגבלים עסקיים.  

ראש הממשלה נתניהו ושר התקשורת איוב קרא, צילום: אלכס קולומויסקי, יובל חן ראש הממשלה נתניהו ושר התקשורת איוב קרא | צילום: אלכס קולומויסקי, יובל חן ראש הממשלה נתניהו ושר התקשורת איוב קרא, צילום: אלכס קולומויסקי, יובל חן

קרא תובע את עלבונו

בנאומו מעל בימת המליאה הודה קרא לחברי הכנסת ולראש הממשלה על המינוי, התייחס לביקורות על מינויו ואמר כי "זאת זכות גדולה, מאתגרת, לשרת את עם ישראל בתפקיד כל כך מרכזי ומשמעותי בחיינו היומיומי. אני מבטיח שאפעל על פי צו מצפוני ואמונתי למען אזרחי ישראל ללא הבדל מגזר דת ואמונה. אני עוקב אחרי הניסיונות החוזרים ונשנים לפגוע בתדמיתי ובתדמיתו של ראש הממשלה ואף הדבר פוגע במשפחתי ובכל הסובבים אותי". 

בהמשך התייחס קרא למבקרים שיצאו נגדו בתקשורת מאז נודע כי בכוונת נתניהו למנות אותו לתפקיד: "ואני רוצה לשאול את המקטרגים – האם שרי התקשורת הקודמים היו יותר מקצועיים וראויים ממני? האם הקרבת משפחתי למען מדינת ישראל לדורותיה בעייתית בעיני אנשים מסוימים? אם אבו מאזן היה מברך אותי היו נושאים אותי על כפיים?".

לדבריו, "מדובר במינוי היסטורי. ראש הממשלה החליט לקיים את עקרון השוויון שהשמאל רק דיבר עליו במשך 70 שנות עצמאות, שלא טרחו למנות בן עדה הדרוזית לתפקיד בכיר בממשלה. עיני עם ישראל נשואות אליי ואני מבטיח שאהיה שר התקשורת שלכם ולא שר של תעשיית הדכדוך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות