אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בין הנחקרים בפרשת דרעי: המיליארדר מיכאל מירילשוילי ובנו יצחק צילום: יעקב כהן, אתר כל הזמן

בין הנחקרים בפרשת דרעי: המיליארדר מיכאל מירילשוילי ובנו יצחק

מיכאל הוא אחד התורמים הגדולים של חב"ד. המשפחה היא בעלת השליטה בערוץ 20. המשטרה חוקרת העברת כספים לעמותה של יפה דרעי. עוד בין הנחקרים: משה הבא, בכיר לשעבר באוצר

31.05.2017, 09:18 | נעמי צורף ותומר גנון
הותרו לפרסום שמותיהם של הנחקרים בתיק שר הפנים אריה דרעי: בין הנחקרים, איש העסקים והמיליארדר הגיאורגי מיכאל מירילשוילי ובנו יצחק ואיש העסקים משה הבא.

קראו עוד בכלכליסט

מיכאל מירילשוילי נחשב לאחד מהתורמים הגדולים של חב"ד והוא יו"ר חבר הנאמנים של זק"א. בנוסף, יחד עם בנו הוא שולט בעסקים רבים בתחומי ההייטק, הנדל"ן והתקשורת. בין השאר, המשפחה היא בעלת השליטה בערוץ 20.

על פי דו"חות עמותת "מפעלות שמחה", המפעילה בתי ספר וסמינרים לבנות חרדיות ומחזור ההכנסות הממוצע שלה עומד על כ-20 מיליון שקל בשנה, מירילשוילי ובנו העבירו לה מאז שנת 2011 תרומות בהיקף 775 אלף שקל באופן אישי ובאמצעות הקרן הפילנתרופית "מרומים". לעמותת "חסד יהודה יעלה", העוסקת בחלוקת מזון לנזקקים, העביר האב לבדו 975 אלף שקל מאז שנת 2010. התרומות נעו בין 100 אלף שקל ל-350 אלף שקל מדי שנה. בסך הכול, על פי רשם העמותות, מדובר בתרומות בהיקף של 1.75 מיליון שקל.

אחד הכיוונים שנבדקו בחקירה הוא שאנשי עסקים המקורבים לשר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, העבירו כספים לעמותות הקשורות למשפחתו במטרה להיטיב עמו וכי בני המשפחה משכו את הכספים ונהנו מהם.

מימין: יצחק מירילשוילי, אריה דרעי ומיכאל מירילשוילי, צילום: יעקב כהן, אתר כל הזמן מימין: יצחק מירילשוילי, אריה דרעי ומיכאל מירילשוילי | צילום: יעקב כהן, אתר כל הזמן מימין: יצחק מירילשוילי, אריה דרעי ומיכאל מירילשוילי, צילום: יעקב כהן, אתר כל הזמן

משה הבא (65) כיהן בסוף שנות ה־90 כיו"ר בזק בינלאומי. בעברו מילא כיהן בתפקידים בכירים במשרד האוצר כשהאחרון הוא המשנה לממונה על אגף התקציבים באוצר. כיום הוא פועל כשחקן עצמאי באמצעות חברת גנוס שבבעלותו. לפני כשנתיים היה חבר בוועדת גרונאו שבחנה את תנאי התחרות בשוק התקשורת. הבא נחשב מקורב לחוגים מסוימים בש"ס, למרות שאינו נוטל חלק בפעילות פוליטית כלשהי.

בבוקר יום שני האחרון התייצבו שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, ורעייתו הרבנית יפה דרעי לחקירה במשרדי יחידת להב 433. בתום חקירתם, שארכה כ-11 שעות, נמסר מהמשטרה כי דרעי נחקר בחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב ועבירות מס.

באותו הבוקר עיכבו חוקרי המשטרה, רשות המסים והרשות לאיסור הלבנת הון 14 חשודים, בהם חבר מועצת העיר ירושלים משה ליאון ומנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל.

רו"ח משה ליאון (55) אשר כיהן בעבר כמנכ"ל משרד ראש הממשלה וכיום הוא חבר הנהלת עיריית ירושלים ומשמש כאחראי תחום מנהלים קהילתיים בעיר. ליאון ייסד את משרד ראיית החשבון ליאון - אורליצקי לפני 25 שנה, פרש לאחרונה מהשותפות במשרד ובכלל זה מהעיסוק בראיית חשבון.

אריאל משעל (42), עו"ד בהכשרתו, נחשב למקורבו של דרעי. הוא שימש עד למינויו כיועץ ברשות לפיתוח הגליל ועבד כיועץ אסטרטגי בקמפיין ש"ס בבחירות האחרונות. משעל הוא בנו של העיתונאי ניסים משעל.

מטעמם של מיכאל ויצחק מירילשוילי נמסר: "בני משפחת מירילשוילי התבקשו להשיב לשאלות המשטרה בעניין מסוים לאחר חקירה קצרה בה השיבו לשאלות החוקרים הסתיימה החקירה והם חזרו לביתם ללא כל תנאים מגבילים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ארץ אוכלת יושביה
אני מכיר אישית את המשפחה התורמת אנשים יראי שמים בעלי חסד עם אהבת ישראל חבדית כל המלכלכים הם אנשים נמוכים שלא מוצאים את מוסריותם רק בלזהם את נשמתם בלשון הרע אתם מלכלכים על אנשים שבצורה עקיפה תורמת לכם בחיים תתרמו 1000 שח לפני שאתם מדברים על צדיקים כאלה שתורמים לכל דבר שקשור ליהדות ויהודים ואל תהיו כמו עדר תמים ואידיוטי שמאמין למשטרה והתקשורת המושחתים האמתיים שמטרידים ואונסים וגונבים ומתעמרים באנשים מתוך כוונות אפילות
נורי  |  02.06.17
לכל התגובות