אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורסמה תוכנית להוזלה נוספת של הצהרונים: תקרת התשלום תעמוד על 650 שקל בלבד צילום: שאטרסטוק

פורסמה תוכנית להוזלה נוספת של הצהרונים: תקרת התשלום תעמוד על 650 שקל בלבד

על התוכנית החדשה הכריז יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס. ברשויות שיהיו מעוניינות בכך, ניתן יהיה לתת "תוספות" לצהרון הבסיסי, כמו למשל חוגים נוספים או שעות נוספות, ובכל מקרה לא יעלה על תקרה שעומדת על 785 שקלים בחודש

01.06.2017, 15:37 | עמרי מילמן

לפי התוכנית עליה הכריז היום יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס, תקרת התשלום על צהרונים תעמוד על עלות של 650 שקל בלבד בעוד שהיום אין כל מחיר מקסימלי, וברשויות מסוימות התשלום על הצהרונים מגיע גם לכ-1,400 שקל בחודש. לתקרה זו, יתווסף הסבסוד של המדינה, עליו הכריז כחלון בהיקף שנע בין 150-350 שקל בחודש, בהתאם לדירוג הסוציו אקונומי של הרשות המקומית.

התוכנית מחייבת את הצהרונים לשמור על המסגרת הבסיסית בצהרונים העירוניים - פעילות עד השעה 16:00 ומימון של כל הציוד, האבטחה וחוג שבועי.

עם זאת, ברשויות שיהיו מעוניינות בכך, בהתאם לבקשת ועד ההורים העירוני, ניתן יהיה לתת "תוספות" לצהרון הבסיסי, כמו למשל חוגים נוספים או שעות נוספות, אולם זה יצטרך להיות אחיד באופן גורף בעיר, ובכל מקרה לא יעלה על תקרה שעומדת על 785 שקלים בחודש.

חיים ביבס, צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי חיים ביבס | צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי חיים ביבס, צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי

כך שהורים לילדים באשכול סוציו אקונומי של 1-3 יעמוד תשלום ההורים על 50 שקל בחודש - גם לגני הילדים וגם לכיתות א'-ב', בערים באשכול 4-5 יעלה הצהרון הבסיסי 300-350 שקל בחודש לילדים בגנים ובכיתות א'-ב' (וצהרונים "מורחבים" יעלו עד 635-585 שקל בחודש).

בערים בדירוג סוציו אקונומי 6 ומעלה המימון יינתן רק לתלמידי כיתות א'-ב', כפי שקבע גם שר האוצר בתוכנית שלו, שם תנוע עלות הצהרון ה"בסיסי" בין 350 ועד 500 שקל ואילו הצהרון המורחב יגיע למקסימום של 785 שקל בחודש.

בשלטון המקומי דורשים כי לכל תוספת שתינתן יינתן מחיר גג שיקבע בהערכת העלויות במשק ורשות מקומית לא תוכל לגבות מההורים מעבר לסכום זה. במסגרת המהלך, יזמו מרכז השלטון המקומי בשיתוף עם יו"ר וועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי, יו"ר הוועדה לשלום הילד ח"כ יפעת שאשא ביטון, ופורום ההורים הארצי, הצעת חוק שתגדיר תקינה ברורה באשר לשירותי הבסיס בצהרון ותחייב את כלל מפעילי הצהרונים העירוניים ברחבי הארץ. הצעת חוק זו תעבור לאישור הכנסת, לדבריהם, כבר במושב הנוכחי.

עיקרי התוכנית, שתתבצע על פי מודל הבסיס של משרד החינוך (ציל"ה), סוכמה יחד עם מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב וצוות המשרד.

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "אני שמח שהצלחנו להביא בשורה של ממש עבור ההורים העובדים, בדמות צהרונים חברתיים בכל הארץ. קביעת תקינה ומחיר גג לצהרונים ברשויות תשים סוף לעלויות הגבוהות של הצהרונים ברחבי הארץ, אך יחד עם זאת תאפשר לכל רשות, בשיתוף פעולה עם ועדי ההורים, להתאים את הצהרונים לצרכיה. אני רוצה להודות לכל השותפים שלנו למהלך, שפעלו יחד עימנו למען צמצום הפערים בחברה הישראלית. התוכנית היא נדבך נוסף בשרשרת פעילות ארוכה של מרכז השלטון המקומי להקלה על ההורים ומעמד הביניים - הגבלת מחירי קייטנות, הוספת סייעת שניה, האחדת מחירי ביטוח תאונות לתלמידים ועוד, ואנו נמשיך לפעול להענקת חינוך איכותי ושווה לכל נפש לכלל ילדי ישראל".

 

עם זאת, בכך שהתוכנית קובעת מחיר מקסימלי, היא עלולה לפגוע ברשויות שעד היום השתמשו בהכנסות שלהן מהצהרונים לשימושים אחרים, שכן כעת היא קובעת כי התשלומים על הצהרונים יממנו אותם בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות