אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש עריית צפת, אילן שוחט צילום: דוברות המפלגה ישראל ביתנו

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש עריית צפת, אילן שוחט

שוחט מואשם בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות של שוחד בחירות לפי חוק רשויות מקומיות. כמו כן, המליצה המשטרה להעמיד לדין גם את עוזרו - גילי אדלר, בגין עבירות של קבלת שוחד ומרמה והפרת אמונים

01.06.2017, 17:02 | נעמי צורף
המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש עריית צפת, אילן שוחט, בגין עבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות של שוחד בחירות לפי חוק רשויות מקומיות, כך נמסר היום (ה'). כמו כן, ממליצה המשטרה להעמיד לדין גם את עוזרו של ראש העיר, גילי אדלר, בגין עבירות של קבלת שוחד ומרמה והפרת אמונים.

אילן שוחט, צילום: אוראל כהן אילן שוחט | צילום: אוראל כהן אילן שוחט, צילום: אוראל כהן

המשטרה הודיעה הערב על סיום החקירה והעברת התיק לפרקליטות. "עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד ראש העיר ועוזרו", נכתב בהודעת המשטרה.

החקירה החלה בעקבות חשד לפיו ראש העירייה ועוזרו סייעו לקידום ענייניו של קבלן בתמורה להנחות שקיבלו בבניית בתיהם הפרטיים. על פי חשד נוסף, "ראש העירייה הבטיח ונתן לאחרים תמורה על שהצביעו עבורו בבחירות בשנת 2013", נכתב.

בתחילת חודש פברואר האחרון נעצר שוחט יחד עם בכירים נוספים בעירייה. הפרשה נחשפה בעקבות פעילות וממצאי חקירה סמויה משותפת שניהלו יחידת להב 433 של המשטרה ויחידת יהלום של רשות המסים, ובליווי פרקליטות מחוז צפון.

שוחט, המיוצג על ידי עוה"ד רותי ליטבק ומוטי לזר, מסר בתגובה: "המשטרה אינה מחליטה על הגשת כתב אישום ויש להניח לפרקליטות לעבור על החומר ולקבל החלטה ללא לחצים חיצוניים דרך הודעות לתקשורת. אני בטוח שלאחר עיון בחומרי החקירה יימצא בפרקליטות כי לא נפל דופי במעשיי. אני יודע היטב כי מה שהוצג בפני במהלך החקירה אינו מתיישב עם הודעת המשטרה. ההד התקשורתי שיצרה המשטרה בהליך המעצר לא מותיר לה ברירה והיא מחוייבת להעביר לפרקליטות אפילו אם חומר הראיות לא מצדיק זאת ואומר אחרת. אני רגוע ושקט ואמתין בסבלנות לסיום ההליך שיגמר ללא הגשת כתב אישום מכיוון שאין הצדקה לכך".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות